2016 m. kovo 24 d., ketvirtadienis

Iki Velykų liko 3 dienos: bananiniai keksiukai su uogomis be pieno produktų

Tai yra mano mažieji velykiniai keksiukai. Didelė karšta skarda besipučiančių bananinių skanėstų su sultingais uogų gabaliukais. Oh, bananų universalumo žavesys! Iš tiesų man patinka, kai negalėjimas kažko valgyti tampa įkvėpimu kulinariniams eksperimentams, todėl kai tik galiu ir kur tik galiu renkuosi išbandyti naujas įprasto produkto panaudojimo galimybes.



Taigi, bananai, migdolų miltai ir lašelis aliejaus? Taip, kartu jie, be jokių pieno produktų, sukuria minkštus ir drėgnus kepinius. Gaminant su bananais, svarbu atsižvelgti į jų saldumą, galbūt reikės sumažinti arba padidinti medaus kiekį kepinyje. Šie keksiukai puikus pasirinkimas ne tik gyvulinio pieno netoleruojantiems žmonėms, bet ir norintiems sveikesnių velykinių kepinių.

12 keksiukų reikės:
3 didelių prinokusių bananų
1 didelio kiaušinio
60 ml aliejaus
1 arbatinio šaukštelio sodos
1 arbatinio šaukštelio cinamono
1/8 arbatinio šaukštelio druskos
2 valgomųjų šaukštų skysto medaus
120 g Spelta miltų
30 g maltų "Arimex" migdolų  (migdolus sumalkite virtuviniu kombainu arba kavos malimo mašinėle. Kol malsite, įdėkite gerą šaukštą miltų (čia iš tų pačių 120 g), kad negautumėt migdolų sviesto. Malant virtuvės kombainu, geriausia smulkinti pulsais)
2 valgomųjų šaukštų kokosų miltų
Geros saujos šaldytų braškių, vyšnių ar kitų uogų

Bananiniai keksiukai su uogomis be pieno produktų 

1. Įjunkite orkaitę ir nustatykite 190 C temperatūrą. Į formelę sudėkite popierinius keksiukų "sijonėlius".
2. Bananus sutrinkite šakute.Į bananus įmaišykite kiaušinį, aliejų ir medų. Sumaišykite iki vientisos masės.
3. Miltus sumaišykite su maltais migdolais, soda, cinamonu, druska  ir kokosų miltais. Šį sausą mišinį sumaišykite su bananų mase. Greitai išmaišykite, kol nesimatys sausų miltų.
4. Padalykite tešlą į "sijonėlius", į kiekvieną keksiuką įspauskite po keletą uogų ir kepkite apie 20-25 minutes, kol keksiukai iškils ir dailiai parus.  

2016 m. kovo 23 d., trečiadienis

Iki Velykų liko 4 dienos: antienos šaltiena

Šiemet velykinė šaltiena, kaip ir kiekvienais metais, pareikalaus geležinės kantrybės, bet bus labai to verta! Ir net šimtametė Velykų bobutė žino, kad paskutinį šių metų kovo penktadienį ji praleis ne su kiaulės koja rankose, o mėsa šaltienai kris nuo anties kauliukų.


Neišsigąskite, želatinos tikrai nereikės, užteks paimti keliolika ančių petukų, pora šlaunelių ir ilgai ilgai pavirti, tada dar palaikyti (bent per naktį) šaltai, o jau tada kirsti lengvus, svajingus šaltienos drebučius su vienu kitu šaukšteliu naminių krienų, karštomis bulvėmis ar juoda duona, kaip kas mėgsta. Šaldytuve šaltiena gali stovėti keletą dienų, todėl drąsiai ją ruoškite iš anksto.


4 valgytojams prireiks:
500 g "Lapino puota" ančių petukų
2 nuskustų ir per pusę perpjautų morkų
2 nuluptų česnako skiltelių
2 nuluptų ir per pusę perpjautų svogūnų
20 g petražolių su stiebais + plius dar keleto šakelių į pačią šaltieną
100 g paprikos
50 g gabalėlio saliero šaknies
10 juodųjų pipirų žirniukų
2200 ml natūralaus daržovių sultinio
Druskos

Antienos šaltiena

1. Ančių petukus ir kulšeles gerai nuplaukite. Mėsą sudėkite į didelį puodą, užpilkite sultiniu ir užvirkite. 
2. Kai sultinys užvirs, atidžiai nugraibykite putas, nuo to, kaip pasistengsite, priklausys drebučių skaidrumas. Sudėkite morkas, česnako skilteles, svogūnus, petražoles, papriką, saliero šaknies, pipirų, užvirkite ir virkite ant mažos ugnies apie tris su puse valandos, kol mėsytė kris nuo kauliukų. Puodo pilnai neuždenkite.
3. Nukelkite puodą nuo ugnies ir palikite valandėlei, kad atvėstų, bet ne visiškai atšaltų.
4. Mėsą išgriebkite į dubenį. Keletą kartų perkoškite sultinį, kad neliktų jokių drumzlių. Mėsą nurinkite nuo kaulų ir suplėšykite mažais gabalėliais.  Petražoles susmulkinkite.
5. Mėsos gabalėlius atsargiai sudėkite į nukoštą sultinį ir užvirkite. Nuimkite nuo ugnies. Paragaukite, ar netrūksta druskos. Supilkite į dubenėlį. Palikite per naktį šaltai sustingti. Jei norite puošnesnės šaltienos, galite panaudoti išvirtas morkas. Supjaustykite jas griežinėliais ir išklokite dubenio dugną, prieš pilant šaltieną.

2016 m. kovo 22 d., antradienis

Iki Velykų liko 5 dienos: kiaušiniai debesyse

Šiandien papasakosiu, kaip iš kiaušinių, rūkytos šoninės, svogūnų laiškų ir šviežių krapų galima skaniai ir greitai paruošti įdomius vėlyvuosius (arba ankstyvuosius) Velykų ir nebūtinai jų pusryčius. Kalbu apie kiaušinius "pūkuotuose debesyse". Viskas iš tiesų labai labai paprasta: baltymus atsargiai atskirkite nuo trynių (trynius rekomenduoju sudėti kiekvieną atskirai, tam kad jie liktų sveiki).


Baltymus gerai išplakite su žiupsniu druskos. Baltymų puta turi gautis standi. Tam kad kiašinio baltymas tinkamai išsiplaktų, reikia stengtis, jog, atskiriant kiaušinio baltymą, į jį nepatektų nei trupučio trynio ir indas būtų švarus. Tada į baltymų putas būtinai šaukštu! ir būtinai lėtai! įmaišykite smulkiai supjaustytus rūkytos šoninės gabalėlius, krapus ir svogūnų laiškus. Papipirinkite. Vienam kiaušiniui prireiks juostelės šaltai rūkytos šoninės, 1/3 valgomojo šaukšto smulkintų svogūnų laiškų ir tiek pat krapų. Kiaušinių ir kitų sudedamųjų dalių kiekį didinkite priklausomai nuo pusryčiautojų skaičiaus ir jų apetito. 



Į kepimo formą, išklojus ją kepimo popieriumi ir šį ištepus aliejumi, dėkite išplaktų baltymų. Suformuokite tiek "debesų", kiek turite trynių. Juose šaukšto nugarėle padarykite po gana gilduobutę. Dėkite skardą į iki 200 C - 220 C įkaitintą orkaitę ir kepkite apie 5 minutes, kol "debesėliai" ims rusti. Išimkite skardą iš orkaitės ir į duobutę įleiskite po trynį, pabarstykite druska bei šviežiai maltais juodaisiais pipirais. Vėl kiškite skardą į orkaitę ir kepkite dar kelias minutes, kol baltymas apskrus, o trynys sutirštės. Norėdami tvirtesnio trynio, kepkite šiek tiek ilgiau.

2016 m. kovo 21 d., pirmadienis

Iki Velykų liko 6 dienos: įdaryti (ant špinatų lapelių nutūpę) putpelių kiaušiniai su ridikų daigeliais

Ar jau ruošiatės Velykoms? Manau, niekas nenuginčys, kad Velykos viena spalvingiausių metų švenčių, kai pats svarbiausias jos akcentas – kiaušinių marginimas, atnešantis labai daug džiaugsmo tiek mažiems, tiek ir dideliems valgytojams. Tikiu, kad ne vienuose namuose jau greitai ant palangių ar šaldytuvuose dailiuose stiklainiuose natūraliuose (ir nebūtinai) dažuose mirks kiaušiniai bei kvepės vašku. Ir nors kiemai dar snieguoti, bet vien nuo tokių minčių apie velykinę ruošą, į mano širdį ateina pavasaris ir norisi krizenti balsu. 


Kita vertus, ne visi dažo ir valgo margučius, taip, taip, tikrai ne visi. Susipažinusi su keletu margučių nevalgytojų ir nedažytojų, supratau, kad Velykas galima išgyventi ir be to, bet tokiu atveju noriu jus paskatinti nepatingėti ir šiek tiek paeksperimentuoti su velykinių patiekalų idėjomis, todėl šiandien jums siūlau įdarytus, ant špinatų lapelių nutūpusius putpelių kiaušinius su ridikų daigeliais. Taip paprasta, bet neįprastą ir galima pamiršti stalo įrankius, ir taip skanu. O rytoj... rytoj pakalbėsime apie kiaušinius debesyse.


20 įdarytų putpelių kiaušinių puselių reikės:
10 kietai virtų putpelių kiaušinių*
2 kietai virtų putpelių kiaušinių trynių
1/4 itin smulkiai supjaustyto vidutinio dydžio svogūno
1 arbatinio šaukštelio aliejaus
2 juostelių smulkiai pjaustytos šaltai rūkytos šoninės
1/4 valgomojo šaukšto smulkiai kapotų šviežių krapų
2 su puse valgomųjų šaukštų majonezo
Maltų juodųjų pipirų
Druskos
20 špinatų lapelių
Ridikų daigelių

Įdaryti (ant špinatų lapelių nutūpę) putpelių kiaušiniai su ridikų daigeliais

1. Kiaušinius atsargiai nulupkite, perpjaukite išilgai pusiau ir išimkite trynius. Trynius pertrinkite per tankų sietelį
2. Keptuvėje su aliejumi ant mažos ugnies pakepkite svogūną apie 4 minutes, kol suminkštės. Atidėkite į šalį šiek tiek atvėsti.
3. Dubenyje sumaišykite įdarą: per sietelį pertrintus trynius, atvėsusius kepintus svogūnus, šoninę ir krapus bei majonezą. Paragaukite, papipirinkite ir, jei reikia, padruskinkite. Turite gauti vientisą masę.
4. Įdaru prikimškite kiaušinių puseles. Vienai puselei prireiks apie pusės arbatinio šaukštelio įdaro.
5. Įdarytas kiaušinių puseles gražiai išdėliokite lėkštėje ant špinatų lapelių. Ant viršaus pabarstykite ridikėlių daigelių.

* Puode užvirinkite vandenį ir sudėkite į jį kiaušinius.Virkite apie 6-7 minutes. Nuimkite puodą nuo ugnies, išgriebkite kiaušinius į sietą ir pakiškite jį po tekančiu šaltu vandeniu, kad kiaušiniai atvėstų.  

2016 m. kovo 20 d., sekmadienis

Iki Velykų liko 7 dienos: naminis majonezas

O! Liko vos 7 - ios dienos! Iš tikrųjų, tik praeitą savaitę susigaudžiau, kad Velykos - visai ant nosies. Pati pavasario ir naujo ciklo pradžia. Nors vis dar atsiranda to sniego ir pašąla, bet jau ir snieguolės žydi, ir pumpurai skleidžiasi, ir žemė pavasariškai kvepia, ir taip noris vis šiltesnių ir švelnesnių dienų.


Taigi, taigi... visa ši savaitė bus skirta tik Velykoms, o pradėsime nuo naminio majonezo, nes kokios gi Velykos be jo??? Be to, jokia čia paslaptis - aš jį dievinu ir niekaip neatsisipiriu vienam kitam šaukšteliui. Namuose pasigaminti majonezo tikrai nėra brangu ir sudėtinga (tik nereikia skubėti). Tad nėra jokio reikalo eiti į parduotuvę ir ten jo ieškoti, ypač kai naminis gaunasi žymiai skanesnis ir aiškios sudėties. Žinoma, naminiam majonezui reikia šiek tiek laiko ir dėmesio, bet dėl to tikrai neverta atsisakyti minties jo susiplakti. Jei ne kasdienai, tai bent Velykoms! Kaip pastebėsite, mano majonezo receptas nėra visai įprastinis, todėl, gaminant pagal jį, prireiks česnako skiltelės ir garstyčių su medumi.


Nedideliam indeliui prireiks:
1 didelio šviežio kiaušinio trynio
1 valgomojo šaukšto garstyčių su medumi („Maille Honey Dijon“ - visad randu Maxima ar Rimi parduotuvėse)
1 vidutinio dydžio česnako skiltelės
190 ml kambario temperatūros neutralaus skonio aliejaus (pavyzdžiui, aš paprastai imu 40 ml alyvuogių + 150 saulėgrąžų, galima imti ir vien rapsų aliejų ar vynuogių sėklų)
1/2 - 1 valgomojo šaukšto šviežiai spaustų citrinos sulčių
1/4 arbatinio šaukštelio druskos
Žiupsnelio šviežiai maltų baltųjų pipirų, bet tinka ir juodieji

Naminis majonezas

1. Mažame puodelyje užvirinkite vandenį, įdėkite kiaušinį ir virkite 1 min., paskui kiaušinį išimkite ir greitai pakiškite po šalto vandens srove.
2. Kai kiaušinis atvės, atidžiai atskirkite trynį nuo baltymo (jo nebereikės). Į trynį neturėtų patekti baltymo.
3. Išplakite šluotele (arba mikseriu) trynį su garstyčiomis su medumi ir smulkiai įtarkuota arba sugrūsta česnako skiltele. 
4. Paskui, lėtai pilant - iš pradžių lašas po lašo, po to plona srovele, įplakite aliejų. Svarbiausia, iš karto nesupilti daugiau nei ketvirtadalio turimo aliejaus, ypač iš pačių pradžių.
5. Kai gausite vientisą, tištą masę, įpilkite citrinos sulčių, suberkite druską ir papipirinkite. Majonezas šiek tiek suskystės ir pabaltuos. Gerai išmaišykite. Paragaukite, ar nieko netrūksta.

2016 m. kovo 16 d., trečiadienis

Ant iešmelių kepti skrandukai su žaliosiomis salotomis ir rupiu humusu

Gerokai pavargusi (lyg kalnus vertusi) važiuoju mikroautobusu namo: dardu iš centro periferijos link. Klausausi eismo ūžesio, pamažu sugrįžtu į dabarties akimirką. Aplink istorijomis galintys tapti nepažįstamieji. Galėtum kiek tik nori kalbinti, bet šįvakar renkuosi likti stebėtoja. Nebent šalia prisėstumėt jūs. Tada papasakočiau apie praėjusios dienos vakariene: keptus ančių skrandukus su žaliosiomis salotomis ir rupiu humusu.
Rūkyti arba troškinti skrandukai - tokie patiekalai, kurių, manau, paragavęs yra beveik kiekvienas. Tik bėda, kad mažai, kas žino, kad skrandukus galima ir kitaip paruoštus valgyti, ir vertinti ne tik kaip priedą prie alaus. Pavyzdžiui, tinkamai paskrudinti skrandukai būna ypatingai skanūs. Priežastys, dėl ko renkuosi skrandukus, nors juose nemažai cholesterolio, yra pirmiausia skonis bei jų vertingosios savybės. Juose ypač daug vitamino B12, naudingo mūsų nervų ir raumenų sistemoms. Skrandukuose taip pat yra didelis kiekis mineralų – geležies ir cinko, kurie būtini imunitetinės sistemos stiprinimui. Be to, cinkas yra svarbus ir skonio bei kvapo receptorių veiklai. Taip, taip, pasiskrudinti skrandukus yra šiek tiek laiko užimantis darbas, nes prieš tai juos turėsite išvirti, bet bus labai skanu, todėl jie to tikrai verti. 
Jei į salotas įmaišysite šiek tiek mažiau uždaro ir jo liks, į jį taip pat galite mirkyti skrandukus – abudu labai sudera. Dėmesio! Nepiktnaudžiaukite ir mėgaukitės saikingai šiuo patiekalu, kad ir kaip skanu bebūtų. O bus – pažadu!



4 valgytojams prireiks:
500 g šviežių "Lapino puota" ančiukų skrandukų (galite rinktis ir viščiukų skrandukus)
Druskos
Juodųjų pipirų
Lauro lapelių
Aliejaus
Žaliosioms salotoms sumaišyti jums reikės:
1 gūžinės salotos "Iceberg"
70 g gražgarsčių lapelių
Kelių petražolių šakelių
2 valgomųjų šaukštų alyvuogių aliejaus
1/2 geltonosios aitriosios paprikos (be sėklyčių)
1 valgomojo šaukšto medaus
3 valgomųjų šaukštų citrinos sulčių
Druskos ir maltų juodųjų pipirų

Rupiam humusui pagaminti jums reikės:
200 g virtų atvėsintų avinžirnių
2 nuluptų česnako skiltelių
1 nutarkuotos citrinos žievelės
3 su 1/2 valgomųjų šaukštų alyvuogių aliejaus
1/2 arbatinio šaukštelio druskos
2 valgomųjų šaukštų sezamų pastos "Tahini"
1/2 ir 1/3 arbatinio šaukštelio malto kumino
1/2 valgomojo šaukšto citrinos sulčių
1 valgomojo šaukšto smulkiai supjaustytų šviežių petražolių

Ant iešmelių kepti skrandukai su žaliosiomis salotomis ir rupiu humusu

Pirmiausia, išvirkite skrandukus: juos gerai nuplaukite, sudėkite į šaltą vandenį, kad apsemtų, įberkite gerą žiupsnį druskos, užvirkite, pavirkite apie 15 minučių ir nusunkite. Nuskalaukite po šiltu tekančiu vandeniu. Tada skrandukus grąžinkite atgal į puodą, vėl įpilkite vandens, kad gerai apsemtų (per 1-2 cm), įberkite didelį žiupsnį druskos, įdėkite apie 10 juodųjų pipirų žirniukų, keletą lauro lapelių, užvirkite ir virkite, atidengę puodą, apie 45 min. ant vidutinės ugnies, paskui nukoškite. Palikite šiek tiek atvėsti, o tada, jei reikia, nusausinkite.
Gūžinės salotos lapus nuplaukite, nusausinkite, suplėšykite gabalėliais ir sudėkite į salotinę. Gražgarsčių lapelius taip pat nuplaukite, nusausinkite ir sudėkite į salotinę. Petražoles nuplaukite, nusausinkite, nuskabykite lapelius ir sudėkite juos į salotinę.
Uždarui į virtuvinį kombainą ar plakiklį sudėkite pusę aitriosios paprikos, supilkite medų, aliejų ir citrinos sultis. Plakite iki vientisos masės. Paragaukite, pagardinkite druska ir šviežiai maltais juodaisiais pipirais.
Suverkite skrandukus ant 4 iešmelių. Skrandukus iš abiejų pusių aptepkite aliejumi, apibarstykite druska ir šviežiai maltais juodaisiais pipirais. Įkaitinkite rumbuotą keptuvę, o medinius iešmelius sutrumpinkite taip, kad laisvai tilptų į keptuvę. Dėkite iešmelius į sausą įkaitintą keptuvę. Vis pavartydami kepkite ant didelės ugnies maždaug 4-5 minutes, kol skrandukai gražiai parus.
Užpilkite uždarą ant salotų, gerai sumaišykite ir tuoj pat patiekite su ant iešmelių keptais skrandukais. Šalia patiekite rupaus humuso. Pasijusite it devintame danguje nuo pirmųjų kąsnių. 
Humusui avinžirnius, šiek tiek susmulkintas česnako skilteles, citrinos žievelę, alyvuogių aliejų, druską, sezamų pastą, kuminą ir citrinos sultis sudėkite į virtuvės kombainą ar plakiklį. Plakite, kol gausite tirštą, vientisą ir rupų kremą. Jei humusas gaunasi kiek per tirštas, įpilkite šiek tiek vandens ir vėl gerai išplakite. Įberkite petražolių ir išmaišykite. Paragaukite, ar nieko netrūksta. Humusą perdėkite į dubenėlį ir apibarstykite petražolių bei mėtų lapeliais.

2016 m. kovo 12 d., šeštadienis

Mėsos kukuliukai su putpelių kiaušiniais. Mažieji škotiški kiaušiniai

Antroj gavėnios pusėj jau darosi sunku nugalėti vis labiau augantį velykinių vaišių eksperimentų norą. Kitaip jį pavadinčiau tiesiog "Kažko laukimu". Pamenu vaikystėje namiškių ruošą šventėms, lyg netrukus Kažkas didelio turėtų įvykti. Kažkuo dideliu šią vaikystės atmintį vadinu tikrai ne todėl, kad į namus prisirinkdavo daug alkanų svečių. Greičiau šis pasirengimas ir laukimas atnešdavo (ir atneša) į namus šviesą bei gydo nuo žiemos nuovargio. Perkelia iš kasdienybės.   


Kai akimirksniu išverdi margai taškuotus putpelių kiaušinius, kai atvėsusius švelniai prispaudi prie stalo ir pavolioji, kad gražiai suskiltų visas lukštas, kai krupščiai nulupi ir atsargiai apspaudi mėsa. Kai paruoštus kukuliukus apvolioji miltuose, plaktame kiaušinyje ir džiovėsėliuose. Kai juos panardini į įkaitintą aliejų ir kukuliukai akimirksniu apsitraukia auksaspalve plutele. Tiesiog negali jaustis ne šventiškai. Taip, dėl kiekvieno kukuliuko reikia šiek tiek pavargti, bet gerų dalykų laukti verta. Šiaip siūlau juos paruošti iš vakaro, sudėti į plačią lėkštę, uždengti maistine plėvele ir laikyti šaldytuve, kol ateis laikas kepti.


Vis suku sau galvą, bet niekaip nepamenu, kada pirmą kartą paragavau škotiškų kiaušinių, kurių mano vaikystėje taip niekas nevadino – mėsos kukuliai su kiaušiniais. Man, kaip nemėgstančiai mėsos, tai, kad kiaušinius aplipdydavo storu faršo sluoksniu, o jie dėl per ilgo virimo ir kepimo dar ir tapdavo guminio skonio, buvo viena didžiausių gyvenimo neteisybių. Šakute knibinėdavau trynį, atkakliai ieškodama skanesnių kąsnelių, ir stengdavausi nekreipti dėmesio į tarp baltymo ir trynio juoduojančią visiškai nesimpatišką liniją. Pradėjus studijuoti universitete, mėsa visiškai dingo iš mano valgiaraščio, ir tik prieš gerus metus aš iš naujo atradau škotiškus kiaušinius.


Visiškai kitokius: iš viršaus traškia ir gruzdžia plutele, o viduje - visai minkštu, šiltu, tarsi padažas lėtai tekančiu tryniu. Man tai vienas gražiausių būdų pateikti kiaušinius, be to puikiai pakeičia įprastą šventinį kepsnį. Tik svarbu kukuliukus kepti paskutinę minutę, kad jie neprarastų traškumo. Aš šiuos kukuliukus mėgstu daryti iš kokybiškos šviežių kiaulienos dešrelių mėsos, pagardintos šonine ir citrinos žievele. Kai išbandysite šį receptą, galėsite patys eksperimentuoti su skirtingomis žolelėmis, prieskoniais ir priedais. Žinokite, kad tokiais žalumynais, kaip patražolės, krapai, bazilikai ar salierai, kukuliukų tikrai nepagadinsite.


24 kukuliukams reikės:
400 g šviežios kiaulienos dešrelių
50 g šaltai rūkytos šoninės
2 arbatinių šaukštelių garstyčių su medumi
Šviežiai maltų juodųjų pipirų
1 arbatinio šaukštelio maltos saldžios paprikos
1/2 citrinos žievelės
1 valgomojo šaukšto šviežių susmulkintų petražolių
24 putpelių kiaušinių
200 g džiovėsėlių "Panko"
3 kiaušinių
1/2 puodelio miltų 
Druskos
Aliejaus (apie 1 litro)

Mėsos kukuliukai su putpelių kiaušiniais. Mažieji škotiški kiaušiniai

1. Dešreles įpjaukite išilgai ir išimkite į dubenį mėsą.
2. Nuo šoninės pašalinkite odą, paskui supjaustykite kuo smulkesniais kubeliais. Perkelite į dubenį su dešrelių mėsa.
3. Nuo citrinos nuplaukite vašką ir smulkia tarka nutarkuokite pusės citrinos žievelę. Suberkite nutarkuotą žievelę į dubenį.
4. Taip pat į dubenį sudėkite garstyčias, maltas saldžiąsiais paprikas, susmulkintas petražoles, gerą žiupsnį maltų juodųjų pipirų.
5. Viską gerai sumaišykite. Atgnybkite mažą gabaliuką, padarykite kukulį, iškepkite keptuvėje ir paragaukite. Jei trūksta prieskonių ar sūrumo, dar įdėkite į mėsos mišinį. Dubenį uždenkite maistine plėvele ir laikykite šaltai, kol paruošite putpelių kiaušinius.
6. Putpelių kiaušinius virsime per 4 kartus. Pasiruoškite didelį dubenį su labai šaltu vandeniu staigiam kiaušinių atvėsinimui. Į nedidelį puodą įpilkite tris ketvirčius vandens ir smarkiai užvirkite. Įberkite gerą žiupsnį druskos, išimkite iš šaldytuvo pirmuosius šešis kiaušinius ir šaukštu įleiskite į vandenį. Sumažinę ugnį, virkite lygiai 2 minutes. Išvirusius kiaušinius išgriebkite ir atsargiai panardinkite į šaltą vandenį, tegul vėsta. Imkitės likusių kiaušinių. Išvirtus ir atvėsusius kiaušinius atsargiai nulupkite ir, jei reikia, nusausinkite popieriniu rankšluostėliu.
7. Mėsos mišinį padalykite į 24 lygias dalis. Iš kiekvienos dalies suformuokite plokščią blynelį, ant jo vidurio uždėkite kiaušinį ir jį gražiai apspauskite mėsa, kad kiaušinis liktų viduje.
8. Pasiruoškite tris indus. Viename išplakite kiaušinius su 2 šaukštais šalto vandens. Kitame išmaišykite miltus su 1/3 arbatinio šaukštelio druskos ir geru žiupsniu šviežiai maltų juodųjų pipirų, o paskutiniame išmaišykite džiovėsėlius su žiupsniu druskos. Tada faršu apvyniotus kiaušinius apvoliokite miltuose, kiaušinio plakinyje ir džiovėsėliuose, vėl plakinyje ir vėl džiovėsėliuose.
9. Ant vidutinio karščio užkaiskite keptuvę ir supilkite aliejų. Įmeskite bulvės gabalėlį - kai jis iškils į paviršių ir ims čiškėti, aliejus bus reikiamos temperatūros (jei turite termometrą - aliejus temperatūra turi būti tarp 160-170 C). Išgriebkite bulvę. Kiaurasamčiu atsargiai įleiskite keletą kukuliukų. Gruzdinkite 3 minutes, kol apskrus ir parus. Iškepusius padėkite ant popierinio rankšluostėlio nuvarvėti. Patiekite su daigais, salotomis ir garstyčiomis.