2016 m. sausio 27 d., trečiadienis

Aksominės tekstūros paštetas

Mylėdami save, stiprėjame. Stiprėjant mūsų dvasiai, visas gyvenimas keičiasi į gera. Tačiau mylėti save nėra taip paprasta, o kartais tai padaryti būna netgi ypač sunku. Daugelį kartų bandžiau, daugelį kartų klupau ir daugelį kartų jau beveik norėjau pasiduoti, manydama, kad to pasiekti neįmanoma. Ir galiu pasakyti tiek: jei mes nemylime savęs, tai veda rimtų problemų link: pasitikėjimo savimi trūkumo, nesaugumo, pavydo ir savęs nemėgimo, kas trukdo džiaugtis gyvenimu ir švytėti, o kai stengiesi mylėti save, darosi vis lengviau ir lengviau priimti naujus iššūkius, patirti įvairius jausmus, įveikti nesėkmes ir didžiuotis savimi.  Todėl atrask, gerbk, globok ir rūpinkis tuo, ko daugiau niekas kitas šiame pasaulyje nemato - savo vidiniu žmogumi. Taip, meilei, kuri suteikiama sau, reikia drąsos, reikia tikėjimo, gilaus kvėpavimo, o kartais ir priminimo, kas esi ir kuo nori būti, bei savo vertės - kaip didelio stebuklo, suvokimo. Suvokus save ir gyvenimą kaip stebuklą, kiekviena akimirka, kad ir kokia sudėtinga ji būtų, įkvepia būti švelniu, skleisti šilumą ir atnešti to vidinio gėrio į kitų gyvenimus.


Prisimenate, ką daugiau nei prieš metus kalbėjau apie man diagnozuotą geležies stokos anemiją? Šiandien jau apturiu stiprų ir gerą kraują. Atsitiktinumas? Nea. Visą šį laiką reguliariai valgau mėsos, kiaušinių, grikių, burokėlių, riešutų, džiovintų slyvų ir esu itin apribojusi pieno ir pieno produktų (išskyrus graikiško jogurto, sviesto "ghee" ir natūralios varškės - labai retkarčiais) bei kavos ir produktų su gliutenu, kurie smarkiai apsunkina geležies įsisavinimą, vartojimą. Tai daryti man nėra labai sunku, nes aš myliu save ir man rūpi, kaip aš jaučiuosi. Taigi, užsirišame prijuostes ir kišame nosis į virtuvę, kur gaminsime aksominį paštetą, apsaugantį nuo gripo ir peršalimo bei sustiprinantį kraują. Aksominis, nes į jį gausiai pridėta "ghee" svieste patroškintų svogūnų ir jis pertrintas per sietą. Svogūnai su kepenėlėmis ir "ghee" sviestu itin sėkmingai draugauja ir yra labai gerai mūsų organizmams.
Šį paštetą nebūtinai reikia gaminti iš ančiukų kepenelių, galima ir iš vištų ar kalakutų kepenėlių. Svarbiausia - kepenėlių neperkepti: iš pradžių jos kepamos, kol ant kepenėlių paviršiaus pasirodo raudonos mėsos sultys, tada apverčiamos ir vėl laukiama, pasirodant sulčių, o tada jau traukiamos iš keptuvės. Tai iš viso užtrunka apie 5-6 minutes, priklausomai nuo kepenėlių dydžio.
6-8 užkandžiautojams reikės:
500 g šviežių Lapino puota ančiukų kepenėlių arba vištų kepenėlių arba kalakutų kepenėlių
300-500 ml pieno (kepenėlių mirkymui)
3 vidutinio dydžio svogūnų
2 česnako skiltelių
Lydyto sviesto (apie 120 g). Geriausia kambario tempertūros
1 valgomojo šaukšto pomidorų pastos
3 valgomųjų šaukštų vištienos sultinio
Druskos ir šviežiai maltų juodųjų pipirų

Aksominės tekstūros paštetas

1. Kepenėles nuplaukite, nusausinkite, pašalinkite plėveles ir gyslas. Užpilkite kepenėles pienu ir palikite keletui valandų pamirkti. Dėl to kepenėlės bus minkštos ir švelnios.
2. Svogūnus supjaustykite nedideliais kubeliais ir susmulkinkite šiek tiek česnako skilteles.
3. Didelėje keptuvėje ištirpinkite 60 g sviesto ir ant vidutinės ugnies jame pakepkite svogūnus ir česnaką su žiupsneliu druskos, kol suminkštės. Tai užtruks apie 10 minučių. Vis pamaišykite.
4. Išimkite svogūnus su česnaku į dubenį, padidinkite ugnį ir likusiuose riebaluose 5-6 minutes (ne ilgiau) apkepkite pusę kepenėl. Svarbiausia - kepenėlių neperkepti: iš pradžių jos kepamos, kol ant kepenėlių paviršiaus pasirodo raudonos mėsos sultys, tada apverčiamos ir vėl laukiama, pasirodant sulčių, o tada jau traukiamos iš keptuvės. Jei reikia, išvalykite keptuvę, ištirpinkite joje gerą šaukštą sviesto ir apkepkite likusias kepenėles. Sudėkite jas pas svogūnus ir pirmą kepenėlių dalį. Užpilkite sultiniu, išmaišykite, atidėkite į šalį.
5. Tegul iš lėto atvėsta: geriausia, kad kepenėlės su sultiniu ir svogūnais padraugautų bent keletą valandų.
6. Kai kepenėlių ir svogūnų mišinys visiškai atvės, sumalkite jį (su visu atvėsusiu sviestu) per pačias smulkiausias mėsmalės skylutes arba nedidelėmis porcijomis susmulkinkite virtuviniame kombaine.
7. Dideliame dubeny gerai išsukite likusį sviestą (maždaug 45-60 g). Gautą kepenų masę ir pomidorų pastą dėkite į dubenį su išsuktu sviestu ir gerai išmaišykite, kol paštetas taps vientisas ir tolygus. Maišydami, pagal skonį, įberkite druskos ir maltų juodųjų pipirų.

Komentarų nėra: