2017 m. gegužės 27 d., šeštadienis

Paprastas ispaninio šalavijo (chia) sėklų pudingas

Šalavijų sėklų pudingas - nepamainomas mano (vis šviesesnių ir šiltesnių) rytų maistas. Man patinka, prieš einant miegoti, susiplakti kreminio anakardžių pieno ir juo užpiltas šalavijų sėklas palikti šaldytuve nakčiai išbrinkti. Tai atrodo lyg koks ritualas. Išbrinkusios šios sėklos tampa panašios į permatomus drebučių perlus su tamsiais taškeliais jų viduje. Taigi, ryte, ištraukus iš šaldytuvo, šalavijų sėklų pudingas atrodo pasakiškai ir gundančiai, o yra bene lengviausiai paruošiamas valgis.  


Tai man ir patinka. Be to, jo receptas - itin lankstus, kadangi pačios šalavijų sėklos skonio (praktiškai kaip ir) neturi. Kartais į šį pudingą įmaišau trintų bananų ir malto imbiero bei kardamono. Taip pat mėgstu įberti šiek tiek vanilinio cukraus ir braškių ar mango gabalėlių, o kartais vietoje anakardžių pieno renkuosi kokosų ar migdolų pieną, pasaldintą lašeliu medaus. O kiek dar daug neišbandytų variacijų!Na, turiu prisipažinti, kad niekada nelekiu paskubomis pirkti populiarių "super maisto" produktų. Pirmą kartą apie šalavijų (chia) sėklas sužinojau prieš keletą metų, kai, pradėjusi bėgioti, perskaičiau pasauliniu bestseleriu tapusią Ch. McDougall knygą "Gimę bėgti", kurioje tikrai įkvepiančiai aprašomos Tarahumaros genties žmonių bėgimo technikos, kai (vienu bėgimu), nepaisant amžiaus, įveikiami šimtai kilometrų be poilsio, patogių bėgimo batelių ir, akivaizdu, ilgesnių stabtelėjimų užkąsti, jėgas atgaunant saujele šalavijų sėklų. „Chia“ majų kalboje reiškia „stiprybė“ ir tiksliai apibūdina šių sėklų savybę stiprinti organizmą ir suteikti energijos.  
 


Nors bėgioti basomis nepradėjau, knyga mane paskatino išbandyti šalavijų sėklų gėrimą, t.y. šaltame vandenyje, paskanintam medumi ir žaliosios citrinos sultimis, išbrinkintas šalavijų sėklas. Šį gėrimą ir jo suteikiamą sotumo jausmą pamėgau iš karto, bet vėliau vis dažniau ėmiau ruošti šalavijų sėklų pudingą.


4 valgytojams prireiks:
1/2 puodelio (80 g) anakardžių
8 džiovintų datulių (be kauliukų)
2 puodelių šalto vandens (500 ml)
Druskos
1/8 arbatinio šaukštelio cinamono
2 arbatinių šaukštelių vanilinio cukraus
6 valgomųjų šaukštų (apie 72-80 g) ispaninio šalavijo (Chia) sėklų

Paprastas šalavijų (chia) sėklų pudingas

1. Nuplaukite anakardžius ir datules. Užmerkite juos 4-6 valandoms, bet ne ilgiau nei 12 valandų. Nupilkite nuo išbrinkusių anakardžių ir datulių vandenį, nuskalaukite juos.
2. Išbrinkusius anakardžius, datules, 2 puodelius šalto vandens, gerą žiupsnį druskos, cinamoną ir vanilinį cukrų elektkriniu trintuvu sutrinkite iki visiškai vientisos masės.
3. Suberkite ispaninio šalavijo sėklas ir gerai išmaišykite, kad jos tolygiai pasiskirstytų plakinyje. Praėjus 5 minutėms, vėl išmaišykite. Palaukite 10 minučių ir dar kartą išmaišykite.
4. Uždenkite indą maistine plėvele ir palaikykite šaldytuve bent 4 valandas ar per naktį, kol sėklos išbrinks.
5. Patiekite su graikišku jogurtu, pagardintu skystu medumi ir vanile, žemės riešutų sviestu ir trintomis mėlynėmis ar braškėmis. Pasiruoškite, nes tuoj įsimylėsite šį paprastą šalavijų sėklų pudingą. 

Komentarų nėra: