2016 m. gruodžio 11 d., sekmadienis

Kūčių vakarienė: silkė su morkomis ir džiovintomis uogomis

Žiemos šventėse yra kažkas nepaprasto... ir, oi, tai - tikrai ne dovanos, o atvirkščiai - tarp komercinių kleketavimų pasislėpę laukimas ir stebuklo nuojauta. Kažkur giliai širdyje aš net tikiu Kalėdų Seneliu, kuris į kiekvieną namą nusileidžia aprūkusiu kaminu ir po mišku kvepiančia egle palieka gerą saują laimės ir ramybės. Nes kaip dar kitaip paaiškinti, kodėl Kalėdų rytą gyvenimas visada būna gražesnis.

Tai yra mėgstamiausia mano draugės Jurgos - nepaprastai geros kulinarės, žieminė silkė ir jos namuose itin laukiama net mažųjų valgytojų. Ji visada šią sikę gamina pagal tą patį receptą. Visi, kas šios silkės paragauja, labai giria, o ta proga ir mes pietums jos prisiruošėme.

Nors silkė - pati paprasčiausia, buvo be galo skanu, kvapnu ir sotu, o virtuvė prisipildė cinamonu ir vaisiais kvepiančios šilumos. Standūs, švelniai sūrūs silkės gabalėliai labai jaukiai koketavo su saldžiarūgščiu užklotu, ir aš pagalvojau, kad tokia silkė labai tiktų Kūčių vakarienei. 

Gamyba vyksta taip: iš pradžių išverdamos džiovintos uogos, po to sunkioje ketaus keptuvėje gerai įkaitintame aliejuje pakepinami svogūnai ir morkos, kol suminkštėja, tada į keptuvę pridedama pomidorų padažo, razinų, ruoželiais supjaustytų džiovintų slyvų ir abrikosų, įpilama jų nuoviro ir viskas patroškinama, paskaninant žiupsneliu cinamono. Taigi, išbandykite ;)

4 valgytojams reikės:
5 džiovintų abrikosų "Arimex"
2 valgomųjų šaukštų razinų "Arimex"
5 džiovintų slyvų "Arimex"
1 labai didelio svogūno (arba 2 vidutinio dydžio)
3 valgomųjų šaukštų aliejaus
1 labai didelės morkos (arba 2 vidutinio dydžio)
Druskos
1/4 arbatinio šaukštelio cukraus
3 valgomųjų šaukštų pomidorų padažo (be krakmolo ir konservantų)
6 valgomųjų šaukštų džiovintų uogų nuoviro
Šviežiai maltų pipirų
1/8 arbatinio šaukštelio cinamono 
2 išdorotų ir nusūrintų silkių (t.y. 4 filė)

Silkė su morkomis ir džiovintomis uogomis

1. Abrikosus nuplaukite po tekančiu vandeniu. Suberkite į nedidelį puodą, užpilkite karštu vandeniu, kad visiškai apsemtų, užvirkite ir virkite ant vidutinės ugnies 5 minutes. Tuo metu po tekančiu vandeniu nuplaukite razinas ir slyvas. Sudėkite jas pas abrikosus ir virkite dar apie 5-10 minučių, kol visos džiovintos uogos šiek tiek suminkštės. Ugnį išjunkite puodą uždenkite, džiovintas uogas palikite brinkti apie 5 minutes, tada nuovirą nupilkite ir atsidėkite į šalį, jo dar prireiks.
2. Nuluptą svogūną supjaustykite plonais šiaudeliais. Keptuvėje ant mažos ugies įkaitinkite aliejų. Suberkite svogūną, 1/4 arbatinio šauktelio druskos ir pakepkite apie 5 minutes, kol suminkštės.
3. Tuo metu nuskuskite ir stambiai sutarkuokite morką. Suberkite į keptuvę su apkepusiais svogūnais. Šiek tiek padidinkite kaitrą, įberkite 1/4 arbtinio šaukštelio druskos ir kepkite apie 10 minučių. Vis pamaišykite.
4. Džiovintus abrikosus ir slyvas supjaustykite plonais ruoželiais.
5. Kai morkos taps minkštos, suberkite cukrų, išmaišykite. Keptuvės viduryje, prastumdami svogūnus ir morkas į šonus, padarykite vietos, supilkite pomidorų padažą ir, pora minučių maišant, pakepkite, tada įmaišykite jį į daržoves.
6. Paskui įmaišykite 6 valgomuosius šaukštus pasilikto džiovintų uogų nuoviro, džiovintas uogas, žiupsnelį šviežiai maltų juodųjų pipirų, cinamoną, troškinkite viską dar apie 5 minutes, pamaišant dažniau. 
7. Silkę supjaustykite 1 cm storio gabalėliais ir išdėliokite į lėkštę.
8. Paragaukite, ar nieko netrūksta, ir atvėsusį šį "užkoltą" uždėkite ant silkės.    

Komentarų nėra: