2012 m. gruodžio 15 d., šeštadienis

Iki Kalėdų liko 9 dienos

Labai pasiilgau rašyti Tau. Šiuo metu, kaip dar niekad gyvenime, stinga laiko, bet atrodo, kad po truputį visi taškeliai susidėlioja ant i. Kaip gera šeštadienio popietę išsivirti sriubos, iš lėto ją skanauti ir įsitraukti į žaidimą, kuris apskriejo visus tinklaraščius. Į šį žaidimą mane įtraukė trys šaunios fėjos: Voriukas, Neringa ir Inga. Ačiū jums labai, labai :) 

Žaidimo taisyklės: 
1. Kiekvienas privalo nurodyti 11 atsitiktinių teiginių apie save...
2. ...atsakyti 11 klausimų, užduotų ankstesniojo blogger’io...
3. ...sukurti kitus 11 klausimų, kuriuos atsakytų užtagintieji blogger’iai...
4. ...užtaginti 11 blogger’ių su mažiau nei 200 sekėjų...
5. ...informuoti apie tai užtagintuosius...
6. ...nekeršyti/netaginti atgal.

11 atsitiktinių teiginių:
1. Mėgstu rašyti popierinius laiškus, ypač artimiausiems, kurie mane įkvepia ir kuriems rašant baisu, kad ne minčių, o popieriaus pritruks.
2. Dažnai prajuokinu žmones.
3. Norėčiau išmokti dažniau sakyti NE.
4. Kai turėsiu kiemą, būtinai įsirenksiu sūpuokles.
5. Esu nepagydomai romantiška svajoklė. Saugau savyje vaiko siela.
6. Tikiu Kalėdų Seneliu, angelais, stebuklais ir gerumu.
7. Mano širdis tirpsta iš malonumo, kai darau sniego angelus, kai klausausi Freddie Mercury, kai sutinku spontaniškus žmones, kai sningant geriu arbatą su cinamonu.
8. Mokausi mylėti save tokią, kokia esu, - tiek vidų, tiek išorę, su niekuo savęs nelyginant.
9. Dažniausiai klausausi lėtos muzikos.
10. Mėgstu sudarinėti sąrašus.
11. Visiškai nemoku pykti. 

Atsakymai į 11 klausimų, užduotų Voriuko: 
1. Kokią knygą norėtum matyti ekranizuotą? Kurią nors iš A. Baricco sukurtų istorijų.
2. Kokio vardo savo šuniui/katinui/žuvytei niekada neduotum? Tokio, kurie duodami dažniausiai - Pūkis, Bimas ir pan. 
3. Tirpi kava ar kava su nuosėdomis? Svarbiausia, kad kava būtų su pienu. Be cukraus.
4. Jei galėtum, kokį maisto produktą uždraustum pardavinėtiTikriausiai, kad jokio. Po truputį reikia visko. Gal kažkas kas man atrodo nesusipratimas, kitam yra skaniausias kąsnelis.
5. Prie ko eilėje sutiktum laukti nors ir per naktį? Prie kavinės, kurioje verdama labai labai skani kakava. 
6.  Kokį paskutinį dalyką padarai prieš atsiguldama(s) miegoti? Pabučiuoju savo žmogų ir pasakau, kaip stipriai jį myliu.
7.  Koks įvykis labiausiai neigiamai nustebino 2012 metais? Neatsimenu tokio.
8.  Kokią užsienio kalbą norėtum išmokti? Prancūzų. Jau esu išmokusi keletą žodžių.
9.  Kvailiausias žmonijos išradimas? Televizorius.
10. Kokiais socialiniais tinklais/svetainėmis naudojiesi? Facebook. Labai truputį. 
11. Ar 2012-12-21 bus pasaulio pabaiga? 99 % ne, nes niekada, nesakyk niekada.

Atsakymai į 11 klausimų, užduotų Neringos:
1. Skaniausias pusryčių patiekalas? Blyneliai, o oras, apsunkęs nuo riebaluose kepamų blynelių, yra geras oras. Ir, žinoma, sėkmingai pradėti dieną visada padeda didžiulis kakavos puodelis.
2. Kam jauti didelę silpnybę? Gyvenimui. 
3. Ko šiuo metu labiausiai norėtum? Šilto labai pasiilgto žmogaus apkabinimo ir ilgo pokalbio su juo, lėtai gurkšnojant arbatą ir laikantis už rankų.  
4. Ką norėtum išmokti? Šokti tango. 
5. Ko labiausiai bijai? Net duše kuklinuosi dainuoti. 
6. Labiau patinka valgyti kavinėje, restorane, ar maistą gamintis namie? Negaliu įsivaizduoti gyvenimo be namie gaminto maisto, labai retai valgau kavinėse ar restoranuose.
7. Mėgstamiausias šokoladas. Juodas, baltas ar pieniškas? Pieniškas. Kartais baltas. 
8. Poilsinė, rami ar turistinė, ekstremali kelionė? Priklausomai nuo to, kokios tuo laikotarpiu reikia širdžiai.
9. Tobulas savaitgalis. Koks jis? Toks, kuriam pasibaigus, atrodo, jog jis tęsėsi gerokai ilgiau nei dvi dienas.
10. Gražiausias miestas kuriame buvai? Kaunas. Jame ir esu. 
11. Mėgstamiausias prieskonis? Kai manęs paklausia, koks yra mėgstamiausias mano prieskonis, aš dažniausiai atsakau, jog neturiu tokio, nes kiekvienas priekonis gali būti ypatingas, jei jis tinkamai suderintas su maistu.

Atsakymai į 11 klausimų, užduotų Ingos: 
1. Kodėl nusprendei rašyti tinklaraštį? Nuo visai mažų dienų man patiko dalykai, kurie primena, kad gyvenime nėra neįmanomų dalykų ir kaip svarbu to nepamišti: filmai, knygos, žmonės, muzika ir t.t. Labai paprasta visą gyvenimą praleisti plaukiant pasroviui, nepastebėti, kaip viena diena pakeičia kitą, todėl yra reikalingi mano išvardinti "padrąsintojai". Kurie primintų, kad yra galimi pokyčiai, naujovės, stebuklai. Svajoju, kad mano tinklaraštis nors vienam kitam žmogučiui taptų tokiu "padrąsintoju", įkvėpimu nusišypsoti ir pasidalinti džiaugsmu gyventi. Kita mano aistra - gaminti ir ragauti, kas, mano manymu, yra neatsiejama nuo jaukaus gyvenimo, o tinklaraštis - puiki vieta pasidalinti mėgstamiausiais receptais. Ypač esu dėkinga Jolitai ir savo vyrui, be kurių padrąsinimų, tikriausiai "Mukatanas" niekada nebūtų išvydęs dienos šviesos.
2. Jeigu būtum super herojus - kuriuo būtum? Be abejonės Moterim Kate :)
3. Kalėdos + mandarinai - bjaurus prekybos centrų išmislas AR miela šventės tradicija? Neįsivaizduoju Kalėdų be mandarinų.
4. Paskutinė perskaityta knyga? A. Kelionis "Geltonas Radijas".
5. Dėl ko labiausiai džiaugiesi savo gyvenime? Dėl žmonių, kuriuos jame sutinku.
6. Ką manai apie naujametinių sąrašų sudarinėjimą? Įkvepiantis dalykas naujų metų žygdarbiams, todėl juose atsiranda net patys neįtikimiausi tikslai, pavyzdžiui, apkeliauti pasaulį.
7. Mieliausia dovana? Negaliu išskirti vienos, jų buvo labai daug, pati paskutinė mane ištirpdžiusi dovana buvo didžiulis indelis šokolado drožlių ir pats mukataniškiausias puodelis su padėkliuku ir šaukšteliu, įvynioti į maišelį su užrašu "Motyvacija". Jaukuma...
8. Be kokio patiekalo neįsivaizduojate kasdienybės? 100 proc. be sriubos, o savo gyvenimo neįsivaizduoju be obuolių pyrago, virš kurio tirpsta vanilinių ledų burbuliukas.
9. Kas mieliau - karšta vasara, romantiškas ruduo ar balta žiema? Kiekviena metų laiko pradžia - man pati pačiausia.
10. Mėgstamiausia, daugiausiai naudojama receptų knyga? Vaizduotė.
11. Šalis, kurioje norėtųsi gyventi? Lietuva.

O užtaginti noriu visus, kurie perskaitys iki šitos vietos :) Ir paklausti vieno paprasto klausimo: ar esate darę sniego angelą? Ar buvo smagu? Labai laukiu atsakymų.P.S.: Šias savaites gyvenu ramiai ir darbingai, iš lėto širdyje prisijaukindama Kalėdų jausmą: mano žmogus išverda medaus ir cinamono arbatos, aš išrenku kalėdines dainas, daug šypsomės, valgome mandarinus ir persimonus. Leidžiu dienas visai paprastai, mėgaudamasi kasdienybės mažmožiais, vis daugiau pasvajodama, virdama sriubas ar kepdama kažką saldaus. Leidžiu dienas nuo vienos tamsos, kai pabundu prieš šešias, iki kitos tamsos, kai užmiegu prieš vidurnaktį, kiek įmanoma daugiau darydama gera, kiek įmanoma dėkodama už žmones, kurie yra mano gyvenime, kurie atneša šviesą. Kiek įmanoma stengdamasi nepykti ir kitus priimti, tokius, kokie jie yra, nebandydama įsprausti jų į savo gyvenimo rėmus.
Kartais, mažiau užimtomis dienomis, sniegingomis, nukeliauju iki Laisvės Alėjos ir ten stebiu kaip žibintų šviesoje šoka smulkios snaigės. Tikras spektaklis. Nieko nekainuojantis ir užburiantis. Svajojau visą rudenį apie tikrą sniegą - šaltą ir girgždantį. Apie sniego angelus, kurie naktimis, kai niekas nemato pakyla į dangų.
Dar tik treti metai, o jau įpratau iškepti mėnesį prandinamą kalėdų pyragą. Šį pyragą antri metai iš eilės kepa Edita, Elena, Ieva, Živilė. Šiais metais jį netgi kepė Gytis, kuriam maisto ruošimas atrodo kaip vienas vargas. Kepdama šį pyragą nepaisau nei kepimo laiko, nei darbo, kurį reikia įdėti. Kai, klausydama kalėdinių dainų, pradedu trinti sviestą su cukrumi, pasijuntu labai ramiai, taip, jog esu savo vietoje. Neapsakomai gera.
  

Kalėdinių dainų sąrašas:
1. Glee Cast - Baby, It's Cold Outside 
2. Vince Guaraldi Trio - Skating 
3. Michael Buble - I'll Be Home For Christmas
4. Vince Guaraldi Trio - O Tannenbaum
5. Beach House - I Do Not Care For The Winter Sun
6. Daughter - Medicine 
7. Coconut Records - It's Christmas 
8. She & Him - Rockin' Around The Christmas Tree 
9. Rogue Wave - Jingle Bell Rock 
10. K. T. Tunstall - Lonely This Christmas 
11. David Ian - Christmas Time With You
12. Ron Sexsmith - Maybe This Christmas 
13. Sarah McLachlan - Christmas Time is Here
14. Otis Redding - Merry Christmas Baby 
15. Sara Bareilles and Ingrid Michaelson - Winter Song 

P.S.: Praėjusių metų kalėdinių dainų sąrašą rasite čia. Ilgiems vakariniams pasivaikščiojimams. Svajojimams sėdint ant palangės ar prie židinio. Pasiklydimams mintyse, lietuje ir pūgose. Sausainių ir pyragų kepimui. Juk muzikos, kaip ir meilės, niekada nebus per daug.Kai tikrai pradeda vėsti orai ir ateina žiema, aš vis dažniau užsimanau ne tik klausytis kalėdinės muzikos... dar užsimanau pomidorų sriubos. Šios žiemos pomidorų sriuba, kuri užkariavo mūsų šeimos dubenėlius, šildanti, tiršta, aromatinga ir su smulkiais makaronais (pvz., žiedeliais, žvaigždutėmis)bei krevetėmis arba žuvimi arba ir su krevetėmis ir žuvimi. Labai miela širdžiai ir skrandžiui, man viena ypatingiausių pomidorų sriubų.Šią sriubą išvirti neįtikėtinai lengva (viskas sumetama į puodą) ir pakankamai greita, be to ji pasotina ir gali atstoti visus pietus.  
Tai yra vegetarinis patiekalas (be mėsos, kiaušinių, pieno), todėl puikiai tinka ir ant Kūčių stalo. Svarbiausia geri konservuoti pomidorai, o tada jau supranti, kad Kalėdos ir ši sriuba, regis, tikrai skirtos viena kitai. Taigi, užsirašykit, ko reikės, kad išsivirtumėte šios kupinos gyvenimo džiaugsmo sriubos, keturiems valgytojams.
   
200g krevečių
500 g menkės filė
2 valgomųjų šaukštų aliejaus
1 didelio svogūno
2 česnako skiltelių
1/2 arbatinio šaukštelio aitriosios paprikos miltelių
1 arbatinio šaukštelio saldžiosios paprikos miltelių
800 g konservuotų pjaustytų pomidorų
1 kupino arbatinio šaukštelio susmulkintų petražolių
400 ml daržovių sultinio
5-6 valgomųjų šaukštų smulkių sriubinių makaronų
1 lauro lapelio
2 arbatinių šaukštelių cukraus
Druskos, itališkų žolelių ir maltų juodųjų pipirų

Pomidorų sriuba su krevetėmis ir menke

1. Pašildykite sultinį. Nulupkite ir smulkiai supjaustykite svogūną bei česnako skilteles.
2. Dideliame prikaistuvyje įkaitinkite aliejų, ant vidutinės ugnies 5 minutes kepkite, vis pamaišant, svogūną ir česnaką su trupučiu druskos, kol suminkštės.
3.Paskui supilkite sultinį, pomidorus, įmeskite lauro lapelį, suberkite cukrų, paprikų miltelius, maišykite, užvirkite, uždenkite ir 5 minutes virkite ant mažos ugnies.
4. Tuo metu supjaustykite žuvį 2 cm kubeliais. Sudėkite į sriubą. Po to sudėkite krevetes, makaronus ir petražoles. Užvirkite ir virkite dar apie 10 minučių. Pagal skonį įberkite druskos, itališkų žolelių ir maltų juodųjų pipirų.
5. Patiekite sriubą išalkusiems - skanaus :)   

5 komentarai:

Odeta rašė...

Labai skaniai Kalėdiškai atrodo:) Sniego angelą dariau didelėse didelėse pusnyse:) Jis toks storas ir gilus gavosi...juokingas:) O po to valgėme raugintų kopūstų sriubą, karštą karštą, kad sušiltume iš pusnų...buvome peršlapę iki kelnaičių:)))

Vida Vidute rašė...

Taip, ir aš esu dariusi, tik labai seniai. Buvo iš tiesų linksma :) Reikia vėl išdrįsti - ačiū už įkvėpimą. Sriuba atrodo labai skaniai. Sukilo apetitas :)

Simona rašė...

Odeta, Tavo istorija labai gerai nuteikia, taip ir norisi griūti į didžiulę sniego pusnį... MMM....o po to valgyti karštą sriubą :)

Vida, pats laikas, kol tiek sniego, atnaujinti angelų darymo įgūdžius ;) Prašom išbandyti, manau, patiks ;)

Anonimiškas rašė...

Klausau tavo pernykščio ir šiemetinio kalėdinių dainų sąrašo, vieną kitą praleisdama, aišku (kažkur skaičiau, kad buvo atliktas tyrimas, atrodo, Amerikoje, kokios kalėdinės dainos yra mėgstamiausios ir nemėgstamiausios, tai kai kurios dainos pakliuvo į abu sąrašus:), tad nieko stebėtino - kai kurios per tiek metų jau taaaaip nusibosta..).
Dar norėčiau pasiūlyti tau paklausyti šią (sąrašuose jos nebuvo): http://www.youtube.com/watch?v=xCON07r908g (Queen - Thank God it's Christmas).

Simona rašė...

Anonimiškas, aš vis galvoju, ar kas nors klausosi muzikos, kuria dalinuosi :) Ir kai gavau į savo nebylų klausimą Tavo atsakymą, taip smagu pasidarė ;) Dėl dainų visiškai sutinku, kad kai kurių kalėdinių melodijų kartais būna ir per daug :D Ačiū už nuorodą, net pati nustebau, kaip nebuvau radus Queen kalėdinės dainos, kai jie mano mylimiausi. Dar sykį ačiū :)