2017 m. vasario 4 d., šeštadienis

Kukurūzų košė (polenta) su kriaušėmis

Galbūt niekada niekas Tau to ir nesakė, bet nieko tokio žavėtis savimi ir gerbti save. Nieko tokio šypsotis savo atvaizdui veidrodyje ir pastebėti, koks gražus žmogus esi. Labai gražus. Yra nuostabu ir tikrai tiek daug laimės teikia, kai myli savo kūną, paglostai kiekvieną jo trūkumą ir paverti jį privalumu ir išskirtinumu. Kad būtų lengviau tai padaryti, klausykis vidinio balso, pasikliauk savo jausmais ir taip per daug žmonių pasaulyje apkurtinti išorinio triukšmo ir gyvena pagal kitų lūkesčius ir įsivaizdavimus.

Žinau, kaip nelengva pasitikėti savimi ir nustoti lyginti save su kitais, norint būti kažkuo, kuo nesi. Tiesa ta, kad kiekvienas turime tam tikrą stiprybių ir silpnybių rinkinį, tik ne kiekvienas jį priimame ir juo pasinaudojame. Dažnai bėgam nuo savęs, žvalgydamiesi į kitus, jiems pavydėdami, visiškai užmiršę save. Dažnai nuvertinam tai, kaip atrodom, prikemšam save nesveiko maisto ir skundžiamės, vietoj to, kad dėkotume ir labiau save saugotume. 

Gerai, kad niekada nevėlu pradėti mylėti save. Taip tą, kuris per daug, o gal per mažai kalba, per daug, o gal per mažai jaučia, turi ne tos spalvos, o gal ne to storumo plaukus ir t.t. Pradėk mylėti save dabar, nelauk, kol numesi svorio, užaugs vaikai ar surasi antrą pusę. Mylėk save dabar. Būk sau kantrus, švelnus bei dėmesingas ir net nepastebėsi, kaip aplinkui imsis dėti geri dalykai.

2 valgytojams reikės:
500 ml nesaldinto migdolų pieno
125 ml vandens
1 didelės kriaušės
4 valgomųjų šaukštų migdolų drožlių 
1 arbatinio šaukštelio vanilinio cukraus
1/2 arbatinio šaukštelio cinamono
Žiupsnelio druskos 
1/2 puodelio greitai išverdamų smulkių kukurūzų kruopų
2 valgomųjų šaukštų kokosų drožlių
2 arbatinių šaukštelių chia sėklų
Saujalės mėgstamų džiovintų uogų

Kukurūzų košė (polenta) su kriaušėmis

1. Giliame puode ant vidutinės ugnies užvirkite migdolų pieną ir vandenį. Vis pamaišykite.
2. Tuo metu burokine tarka sutarkuokite kriaušę ir sausoje keptuvėje paskrudinkite migdolų drožles. Stebėkite, kad migdolų drožlės nepridegtų.
3. Į užvirusį pieno ir vandens mišinį suberkite vanilinį cukrų, cinamoną, druską ir gerai išmaišykite.
4. Pamažu, nuolat maišant plakimo šluotele, supilkite kukurūzų kruopas. Iš pradžių gali atrodyti, kad kruopų per mažai, tačiau po minutės - dviejų, košė ims tirštėti. Sumažinkite ugnį. Virkite 5 minutes, retkarčiais pamaišykite. Atsargiai, sutirštėjusi košė pliupsi.
5. Įmaišykite kriaušę ir vis pamaišant virkite dar 5 minutes. Puodą pridenkite.
6. Košę patiekite dar šiltą, apibarstę skrudintų migdolų, kokosų drožlėmis, chia sėklomis ir džiovintomis uogomis.

Komentarų nėra: