2017 m. sausio 12 d., ketvirtadienis

Apie orkaitėje keptus omletus

Gėlių priežiūra nėra mano stiprioji pusė. Aš dažnai pamirštu jas palaistyti, persodinti į vis didesnius vazonėlius ir patręšti. Taigi, nieko nuostabaus, jog prieš keletą savaičių pastebėjau, kokios išdžiūvusios yra mano mažosios orchidėjos. Nusinešiau jas į vonios kambarį, pakišau po gerokai šiltu dušu ir stebėjau, kaip orchidėjų šaknys ima keisti spalvą ir tampa šviesiai žalios. Tarsi sugreitinto filmo apie tolimuosius tropikus akimirkos bėgo prieš mano akis, iš vazono į viršų burbuliuojant vandeniui, ir, mano didžiulei nuostabai, po keleto dienų orchidėja pradėjo krauti pumpurus.Tai man priminė vieną seną tiesą, kad ir ką mums tektų patirti, kad ir kokios negandos užgriūtų ar kokios grubios būtų mūsų dienos, kad ir ką reikėtų nuveikti, norint atgauti pusiausvyrą ir augti, pokyčiai dažniausiai susiję su tuo, kad atgyja ir išsiskleidžia tai, kas anksčiau kietai miegojo ir mes pražystame kaip mano orchidėjos.Apie orkaitėje keptus omletus
Jau esu įdėjusi du orkaitėje keptų omletų receptus, todėl gana ilgai galvojau, ar dalintis trečiuoju, bet kai šį omletą per vieną savaitę kepėme tris kartus, nusprendžiau pasikartoti ir dar vieną įrašą paskirti mano itin mėgstamiems orkaitėje keptiems omletams. Jiems pagaminti nereikia ypatingų įgūdžių ir jie turi viską, ko reikia tobulam omletui: iš išorės vos vos apskrudę, o viduje – minkšti, lengvi ir purūs.Šiaip tokius omletus aš paprastai ruošiu sekmadieniais, todėl jeigu jų ir neįveikiame, tai likučius sukraunu į gilią lėkštę, kurią paslepiu šaldytuve ir pirmadienį turime kuo puikiausius greitus ir sočius pusryčius. 

2-4 valgytojams reikės:
1/2 didelio svogūno
2 valgomųjų šaukštų aliejaus kepti
190 g apvirtų miško grybų, tinka ir šaldyti (arba 300-350 g pievagrybių)
1 nedidelės raudonos saldžiosios paprikos (apie 125 g)  
2/3 puodelio nukoštų konservuotų pupelių (puodelio talpa - 250 ml)
1/4 arbatinio šaukštelio druskos
Šviežiai maltų juodųjų pipirų
4 didelių kiaušinių
2 valgomųjų šaukštų šalto vandens

Orkaitėje keptas omletas su miško grybais ir pupelėmis 

1. Svogūną nulupkite ir supjaustykite plonais šiaudeliais. Keptuvėje, atsparioje dideliam karščiui (kurią galima naudoti ir orkaitėje), įkaitinkite aliejų, paskui suberkite svogūną ir kepkite ant vidutinės ugnies apie 5 minutes, kol šiek tiek apskrus.
2. Tuo metu apie 1 cm dydžio gabalėliais supjaustykite grybus, sudėkite juos pas svogūnus ir kepkite ant vidutinės ugnies apie 5 minutes.
3. Saldžiąją papriką supjaustykite plonais šiaudeliais arba nedideliais kubeliais ir taip pat sudėkite į keptuvę. Kepkite, kol šiek tiek suminkštės - apie 3 minutes.
4. Suberkite pupeles, druską, pagardinkite šviežiai maltais juodaisiais pipirais ir, gerai išmaišę, daržovių mišinį pakaitinkite dar keletą minučių. Paragaukite, ar netrūksta druskos bei pipirų.
5. Dubeny iki vientisos masės išplakite kiaušinius su vandeniu ir žiupsniu pipirų. Kiaušinių plakinį užpilkite į keptuvę ant daržovių, švelniai išmaišykite, kad kiaušinių plakinys pasiskirstytų tarp daržvių.
6. Nukelkite keptuvę nuo ugnies ir pašaukite 15 minučių į orkaitę, įkaitintą iki 190 C,kol omletas šiek tiek apskrus.       

Komentarų nėra: