2013 m. spalio 6 d., sekmadienis

Fall is falling

Iš ankstyvo spalio rūkų staiga išnyra kaiminystėje esantys namai, medžiai, bėgiai... pats iš savęs kuriasi pasaulis.Su kiekviena minute įgauna vis aiškesnį pavidalą. Kurį nuglostau akimis. Ant žemės skamba variniai lapai. Dar nesužerti į krūvas. Kiek rudeniškai graudžiai... Bet iš orkaitės sklinda šiluma. Gardus morkų keksiukų kvapas. Ir pasijuntu taip saugiai ir taip toli nuo liūdesio.

Įpilu į termosą kavos. Ištraukiu iš šaldytuvo pieną. Ruošiamės mažai iškylai prie Nemuno. Dėl visa ko pasiimame ir skėčius - saulė vis užeina už debesų. Įsitaisome prie pat vandens ant gulinčio medžio kamieno. Ruduo jau įbridęs į Nemuną - vėjas nedraugiškai plevena bangeles ir į vandenį nuo medžių sukritusius lapus. Sunku rudenį nuraminti vėją ir save. Bet tokiomis akimirkomis man visada atrodo, kad nėra nieko pasaulyje gražiau už auksinį rudenį ir tą tolimųjų pasaulių ilgesį, kurį pajunti kažkur giliai krūtinėje.
 
Grįžtame vėlai, senai nusileidus saulei. Spragsi pliska įžiebtos žvakės. Vėlyvo vakaro jaukumą dar labiau audžia iš arbatos puodelių kylantys garai. Už lango - visas dangaus skliautas pripildytas žvaigždžių. Nutylam ir klausomės žvaigždžių paslapčių. Ir muzikos...

Colorblind Counting Crows
Breathe Me Sia
Reading in Bed Emily Haines & The Soft Skeleton
Killing Me Softly (With His Song) The Fugees
Goo Goo Dolls Iris


Jau labai seniai buvau kepusi morkų keksiukus popiečio kavai akompanuoti. Nepaisant stiprios keksiukų su persikais konkurencijos, praeitą savaitgalį gaminau šiuos paprastučius - be sviesto ir cukraus. Bet su medumi, kokosų drožlėmis ir apelsino žievele. Keksiukai iškepa nesaldūs, aromatingi ir itin minkšti. Kita jų pergalės priežastis buvo ta, jog šiuos keksiukus labai lengva iškepti: nereikia nei pusvalandžio užmaišyti jų tešlai. Taigi, labai skanu, paprasta ir jauku. Ar galima norėti ko nors daugiau?
   
12 keksiukų reikės:
200 g miltų
1 arbatinio šaukštelio valgomosios sodos
1 valgomojo šaukšto imbierinių sausainių prieskonių mišinio (cinamonas, imbieras ir gvazdikėliai)
200 g tarkuotų morkų (sūrio tarka)
100 - 150 g skysto medaus
145 ml be kvapio saulėgrąžų arba rapsų aliejaus
1 apelsino žievelės
2 kiaušinių
30 g kokosų drožlių


Minkšti morkų keksiukai su kokosų drožlėmis ir medumi


1. Į didelį dubenį persijokite miltus ir sumaišykite su soda bei prieskonių mišiniu.
2. Medų sumaišykite su aliejumi ir nutarkuota apelsino žievele.
3. Po vieną įmaišykite kiaušinius į aliejaus ir medaus mišinį. Plakite po 1-2 minutes po kiekvieno kiaušinio įmušimo - gausite purią masę.
4. Įmaišykite miltus, kol neliks sausų kruopelių. Tada įmaišykite morkas ir kokosų drožles.
5. Įkaitinkite orkaitę iki 160 C. Sukrėskite tešlą šaukštu į keksiukų krepšelius įstatytus į keksiukų skardą. Kepkite įkaitintoje orkaitėje apie 40 - 50 minučių. Išimkite ir leiskite atvėsti. Apibarstykite cukraus pudra.

Komentarų nėra: