2014 m. balandžio 13 d., sekmadienis

Dilgėlių pesto

Man patinka, kad pavasariai atneša naujų dalykų: trumpus ir ilgus pasivaikščiojimus basomis žole ir smėliu, žiedlapių lietų, kuris išmuša iš pusiausvyros, kitokį mažą - didelį Mukatano gyvenimą, gėlėtas sukneles ir negirdėtą muziką. 


Pasaulis atrodo šviesesnis, teisingesnis, kai užmiegi ir pabundi prie atvirų langų.Tik pavasariais taip einu iš proto, iš savęs, taip noriu šokti, taip kažko ilgiuosi ir taip kažkur noriu atsidurti, kur dar nebuvau. Man patinka, kad pavasariais viduje tiek noro būti, o išorėje išsidraikę plaukai, su kuriais niekaip nesusitvarkau, nebent užklumpa lietus. Tada sugrįžtu ir susidėlioju į lentynėles visus nutrūkimų nuo tvarkingo gyvenimo prisiminimus, o plaukai dailiai priglunda prie ausų ir skruostų. Būna tiek laimės, kad noriu suktis ratu, o po to apkabinti visus, į kurių rankas įpuolu. 
 


Būna tiek laimės, jog tikiu, kad viskas įmanoma. Netgi išeiti iš užburto rato, kuriame patogiausia slėptis, bet tik ne prieš save. Keista, kai viskas verčiasi aukštyn kojomis, kai išmoksti savęs negailėti, o priimti viską kaip nepakatojamą gyvenimo istoriją. Kai sunkumai užaugina. Kai nestatai sienų. Kai apkabini savo sielos draugą, kuris įkvepia skraidyti, nejaučiant po kojomis žemės. Juk visas mūsų gyvenimas veda į susitikimą su juo, kurį, atrodo, pažinojai visuose savo gyvenimuose prieš šį ir sutiksi visuose savo gyvenimuose po šio. Pavasariais. Visad pavasariais.


O mano galvoje, širdyje, sieloje, namuose skamba... labai daug laisvės ir oro, jei oras gali skambėti:
1.Talvin Singh - Butterfly
2.Estas Tone - Cosmic Fairytale
3.Ludovico - Fly
4.Rhye - The Fall
5.Imany - Take Care 


Maždaug puodeliui dilgėlių pesto reikės:
40 g dilgėlių lapelių
1/4 puodelio (puodelio talpa 250 ml) kedrinių pinijų arba anakardžio riešutų
1 didelės česnako skiltelės
1/4 puodelio (puodelio talpa 250 ml)tarkuoto parmezano
1/3 puodelio paprasto alyvuogių aliejaus  
Druskos ir žiupsnelio maltų juodųjų pipirų

Dilgėlių pesto

1.Dilgėlių lapelius užpilkite verdančiu vandeniu ir pavirkite 2-3 minutes, po to nukoškite ir nuliekite šaltu vandeniu. Pinijas paskrudinkite keptuvėje be riebalų, taip sustiprės jų skonis. Parmezaną smulkiai sutarkuokite. Česnako skiltelę nulupkite ir šiek tiek susmulkinkite.
2.Į elektrinį smulkintuvą suberkite atvėsusias pinijas, žiupsnelį druskos ir sutrinkite iki smulkių trupinių. Suberkite gerai nupurtytus, nusausintus dilgėlių lapelius, sudėkite česnaką ir susmulkinkite, kol gausite trupiniuotą masę. Suberkite sūrį ir susmulkinkite.
3. Dalimis įmaišykite alyvuogių aliejų. Maišykite atsargiai - pulsais - kad padažas liktų šiek tiek grumzdėtas, rupus. Padažą pagardinkite druska ir pipirais pagal skonį.

Komentarų nėra: