Puslapiai

2011 m. spalio 27 d., ketvirtadienis

Šiltos dainos vėsioms dienoms

Kai lauke šalta ir drėgna, grįžusi namo po ilgos darbo dienos, visada svajoju susirangyti po minkštu apklotu su dubenėliu kažko šilto ir jaukaus. Vakar abu su vyru tiksliai žinojome, ko trokšta mūsų tušti pilvukai, tai - risotto. Taigi, virėme sodraus skonio kreminio tirštumo miško grybų risotto, kuris tikrai nereikalauja daug pastangų ar įgūdžių, kaip įprasta manyti, - tereikia tik maišyti. Kaip mėgsta sakyti viena miela mano draugė, "jaučiuosi tokia rami ir laiminga - vienoje rankoje vyno taurė, kitoje - medinis šaukštas". Kai virimo procesas eina į pabaigą, mane visada apima milžiniškas gerumas ir nuojauta, kad kažkas gražaus turi nutikti. Ir tikrai nutinka, pajutus tą pasakišką skonį. 
Skanaujant naminį risotto klausėmės labai šiltų dainų, gal ir Tu tarp jų surasi sau mielą skambesį, o beklausant prisiminsi mane ;) Taip gera dalintis... Šypsausi :)  

Grojaraštis "ŠILTOS DAINOS VĖSIOMS DIENOMS"
1. Winter Song - Sara Bareilles And Ingrid Michaelson 
2. I Wish You Love - Rachael Yamagata 
4. Wallet - Regina Spektor 
5. Messages - Xavier Rudd
6. Breathe Me - Sia
7. Quelqu'un m'a dit - Carla Bruni
8. The Wolves - Ben Howard 
9. Five Years Time - Noah & The Whale
 
Šis miško grybų risotto visada pavyksta nuostabiai. Aš naudoju tėčio ir mamos konservuotus miško grybus, žinoma, puikiai tinka ir švieži bet kokie kiti grybai.Jei turite galimybę, šiam receptui naudokite džiovintus grybus. Žinau, džiovinti grybai nėra pigūs, tačiau tikrai verta įsigyti kokybiškų džiovintų baravykų, o už savuosius dėkinga Nerijaus puikiai šeimynai. Tačiau jei vis dėlto džiovintų grybų neturite, nemėgstate ir neketinate įsigyti, galite naudoti grybų sultinio kubelį. Prieš virdami niekada neplaukite šių ryžių, nes būtent krakmolas suteikia rizotui tirštumo.

Miško grybų risotto

4 dubenėliams reikės:
1 vidutinio dydžio svogūno
2 česnako skiltelių
1/2 saliero stiebo
3-4 džiovintų baravykų (apie 20 g)
5-6 šviežio čiobrelio šakelių
280 g virtų arba konservuotų miško grybų
1 su puse puodelio risotto ryžių
2 vištienos arba daržovių ekologiško sultinio kubelių
3 ir vieno trečdalio puodelio vandens
60 g sviesto
4 valgomųjų šaukštų aliejaus
1 valgomojo šaukšto džiovintų itališkų žolelių
1/4 puodelio sauso baltojo vyno
50 g šviežiai tarkuoto parmezano arba "Džiugo"

Sultinio kubelius sudėkite į puodą ir užpilkite verdančiu vandeniu, išmaišykite. Džiovintus grybus sumeskite į sultinį ir palikite mirkti. Keptuvėje ant vidutinės ugnies įkaitinkite 20 g sviesto ir 1 šaukštą aliejaus. Sudėkite susmulkintus grybus ir kepkite 5 minutes, karts nuo karto pamaišant. Tuo metu ištraukite iš sultinio džiovintus grybus ir supjaustykite. Į keptuve pas grybus supilkite džiovintus grybus ir sudėkite čiobrelius. Kepkite dar 5-8 minutes.  
   
Dideliame prikaistuvyje įkaitinkite aliejų (3 šaukštus) ir ištirpdykite sviestą (25 g). Nulupkite svogūną, česnako skilteles, smulkiai supjaustykite kartu su salieru ir kepkite ant vidutinės arba mažos ugnies 3-4 min., kol suminkštės, bet neparus.







Paskui suberkite ryžius ir kepkite, nuolat maišant, kol grūdeliai pasidarys peršviečiami ir aplips aliejaus ir sviesto mišiniu.Tai užtruks apie 3 minutes.










Supilkite vyną ir toliau maišykite - pasklis aštrokas alkoholio kvapas, kai jis išgaruos ryžiuose liks gardus ekstraktas. Vynas įsigers į ryžius per maždaug minutę su puse.
Įpilkite samtį sultinio, sureguliuokite ugnį, kad ryžiai virtų palengva, ir kas 1 - 2 minutes maišykite, kol didžioji skysčio dalis susigers. Vis įpildami po samtį sultinio nuolat maišykite apie 20 min., kol ryžiai beveik išvirs.

Sudėkite grybus, supilkite likusį sultinį ir virkite maišydami, kol ryžiai išvirs.
Ryžiai turi išlikti standūs, bet mišinys - minkštas.
Nukelkite puodą nuo ugnies, įdėkite likusį sviestą ir suberkite parmezaną. Gerai išmaišykite.
Patiekite tiesiai iš priekaistuvio.Skanumėlis :)

Kaip žinoti, kada pilti sultinį?
Puodo viduryje šaukštu padarykite duobutę, jei, suskaičiavus iki 3, jis vis dar lieka, laikas pilti naują samtį sultinio.


2011 m. spalio 22 d., šeštadienis

Kaip reikia teisingai pyktis?

Prieš keletą dienų su drauge ieškojome atsakymo į vieną iš amžinųjų klausimų, su kuriuo manau susiduria dažnas: kaip reikia teisingai pyktis? Vienas susipykimų situacijas atsimenu geriau, kitas – prasčiau, keletas yra itin stipriai įstrigę atmintyje kaip griežto mokytojo pamokos, kurių niekada neužmiršiu. Tikriausiai pati didžiausia pamoka yra ta, jog svarbu neslėpti pykčio, nes širdis taps kaip prigrūstas maišas, pasiruošęs bet kada susprogti. Po tokių "sprogimų" esu "išbraukusi" net keletą žmonių iš savo gyvenimo.

Ar pastebėjote, kad kai kurie žmonės supykę tranko duris, rėkia, net mušasi, kiti nutyla, apsiverkia, paslepia nuoskaudas, o kiti paaiškina, kaip jaučiasi ir kas, jų manymu, negerai. Pastarieji žino labai didelę paslaptį – pykčio nereikia užgniaužti. Kadangi man pasisekė sutikti ypatingą žmogų, mylimą savo vyrą, kuris žinojo šią paslaptį ir atskleidė ją man, kiek tik išeina stengiuosi prisiimti atsakomybę už savo pyktį.Prieš sutinkant savo vyrą, galėjau save priskirti antrai kategorijai žmonių, taigi, daugeliui atrodžiau ta, kuri iš viso niekada nepyksta, bet, bėgant laikui, atitolsta, iš pirmo žvilgsnio dėl juokingų priežasčių.

Visiškai atsisakyti pykčio, manau neįmanoma ir net nereikia, nes šis emocija dalis mūsų prigimties, tačiau tai nereiškia, kad mes visada galime sau leisti apkaltinti kitus žmones dėl mūsų neišsipildžiusių norų. Ar iš tiesų kiti yra atsakingi už mūsų pyktį?

Kaip rašė V.Šekspyras: "Nėra nieko nei gero, nei blogo, tik mūsų mąstymas dalykus padaro vienokius ar kitokius."Pyktis sukyla tada, kai jaučiamės teisesni už kitus ir imame juos bausti už jų neteisingą elgesį Tai yra tokį elgesį, kuris neatitinka mūsų susikurtų ar mums įdiegtų normų, kaip reikia gyventi. Mylimasis užmiršta mūsų gimtadienį, kokie jausmai mus apima? Jeigu troškome dėmesio, apima nusivylimas, jei troškome pagarbos, apima nepasitenkinimas, jeigu troškome atidumo, apima liūdesys, tačiau jei norėjome, kad mylimasis šią dieną būtų šalia mūsų, galima jausti laimę tiesiog už tai, kad jis su mumis. Ir visai nesvarbu su dovanomis, ar be jų. Savęs pažinimo ir noro pažinti stoka žmonėms sudaro galimybę kaltinti kitus. Žmogus pyksta dėl to, kad pastebi, jog jam nepavyko gauti to, ką jis galėjo ar privalėjo gauti. Todėl visada, kai pajusite, jog jūsų viduje kylą susierzinimo ir pykčio banga:

Pirma, pasitikėkite sena gudrybe - suskaičiuokite iki 10 ir truputį "atvėskite".

Antra, sąžiningai sau atsakykite į klausimą - dėl ko supykote? Juk jūs supykote ne dėl to, kad mylimasis užmiršo jūsų gimtadienį, juk pykdo tai, kad neišsipildė jūsų noras gauti sveikinimų ar dovanų iš jo.

Trečia, susimąstykite, kokie jūsų norai neišsipildė?Noras gauti sveikinimų ar dovanų iš mylimo žmogaus gimtadienio proga yra ne kas kita kaip poreikis būti jam svarbia. Jei kaltinate jį, jog jis užmaršus, vadinasi norite daugiau dėmesio.

Ketvirta, ramiai paaiškinkite, kaip jaučiatės.

  


Manau, būtų labai jauku, jei visi sušalę jūsų mylimi valgytojai vakarienei gautų po dubenėlį geros, paprastos, gardžios, sušildančios, naminės daržovių sriubos. Juk nėra nieko geriau už laimingus, sriubos privalgiusius artimuosius, kurie apkabina ir visaip kitaip dėkoja už jūsų pastangas sušildyti ir praskaidrinti ilgus rudenio vakarus. Siūlau šildančios kopūstų ir pupelių sriubos, nuo kurios, aš tikiu, išsisklaido visas pyktis ir negerumai.
Kad ši sriuba puikiai pavyktų, nepamirškite kelių smulkmenų:
1. Porcijų, pagal šį receptą, gaunasi daug, bet, kaip žinia, kitą dieną sriubos skonis būna ne ką prastesnis - netgi atvirkščiai, todėl naudokite didelį puodą.
2. Švieži krapai ir petražolės šiai sriubai suteikia nemažai skonio ir aromato, todėl būtinai jų neužmirškite įmaišyti į sriubą, o štai, jei nemėgstate aštrumo, aitriosios paprikos nenaudokite.
3. Daržovių apkepimas svieste, prieš užpilant jas vandeniu, suteikia sriubai turtingesnį, sodresnį skonį.
4.  Svarbu daržovių nepervirti, taip sriuba turės didesnę maistinę vertę.


Šildanti pupelių ir kopūstų sriuba vėlyviems rudenio vakarams

1 vidutinio dydžio morkos
1 saliero stiebo
1 vidutinio dydžio svogūno
2 valgomųjų šaukštų sviesto
2-3 valgomųjų šaukštų aliejaus
3 česnako skiltelių
1/4 nedidelio kopūsto (apie 200 g)
3 vidutinio dydžio nuskustų bulvių
6-7 puodelių vandens (puodelio talpa - 250 ml)
2 vištienos arba daržovių sultinio, geriau ekologiško, kubelių
1 su puse puodelio pupelių, kurias išsivirkite iš anksto(joms išvirus gausis truputį daugiau nei du puodeliai; puodelio talpa - 250 ml)
1 raudonos aitriosios paprikos
4 valgomųjų šaukštų susmulkintų šviežių krapų
2 lauro lapų
2 valgomųjų šaukštų susmulkintų šviežių petražolių
Jūros druskos ir šviežiai maltų juodųjų pipirų

Morką nuskuskite ir sutarkuokite burokine tarka. Saliero stiebą smulkiai supjaustykite. Svogūną bei česnako skilteles nulupkite ir susmulkinkite. Kopūstą susmulkinkite šiaudeliais. Pašalinkite aitriosios paprikos sėklas ir supjaustykite.
Ant vidutinio karščio užkaiskite puodą, supilkite aliejų ir sudėkite sviestą. Kai sviestas išsilydys, suberkite susmulkintą svogūną, salierą ir česnaką. Išmaišykite mediniu šaukštu ir kepkite 3 min.
Po 3 min. į puodą suberkite sutarkuotą morką, aitriąją papriką ir pridengę dangčiu troškinkite apie 5-7 min., vis pamaišant mediniu šaukštu. Kai morkos suminkštės, suberkite kopūsto šiaudelius ir troškinkite 5 min., vis pamaišant. 
Susmulkinkite bulves kubeliais ir sudėkite į puodą. Sutrupinkite kubelius ir užpilkite verdančiu vandeniu iš virdulio. Maišykite, kol kubeliai ištirps. Įmeskite lauro lapelius. Sumažinę karštį ir uždengę palengva virkite 10 min. 
Po 10 min. suberkite išvirtas pupeles, užvirkite ir virkite 10 min.
Galiausiai suberkite krapus ir petražoles ir pavirkite pusę minutės, tada nukelkite puodą nuo viryklės. Atsargiai paskaninkite druska ir pipirais, jei reikia.
Samčiu išpilstykite sriubą į dubenėlius ir pakvieskite prie stalo šeimą. Ramios ir jaukios vakarienės :)

Kaip išvirti pupeles?   
Prieš verdant, pupeles būtina mirkyti: užpilkite jas tris kartus didesniu kiekiu šalto vandens, t.y. vienai stiklinei pupelių reikės trijų stiklinių vandens, ir palikite bent aštuonioms valandoms, o geriausiai per naktį. Virti išmirkytas pupeles reikia taip pat užpylus tris kartus didesniu kiekiu vandens ant mažos ugnies. Verdamos pupelės be druskos, o sūdomos tik baigiant virti, kadangi taip pupelės išverda greičiau. Baltosios pupelės verda apie valandą ar valandą su puse. Reikia vis patikrinti, ar dar nesuminkštėjo. Nemaišykite kelių rūšių pupelių, nes jų išvirimo laikas gali skirtis.

2011 m. spalio 12 d., trečiadienis

Koks turi būti geras klausytojas?

Jei reikėtų išsirinkti, kuris mėnuo man labiausiai patinka, spalis būtų vienas tarp stipriausių konkurentų į pirmą vietą.Svaiginantis lyg išlaikytas vynas, kartais purvinas, su daug krentančių lapų ir trupučiu šalnų, sugrąžinantis po šiltais apklotais prie didžiulių arbatos puodelių žiūrėti filmų, klausytis muzikos, skaityti knygų ar kalbėtis su mylimais žmonėmis.Klausytis visa širdimi ir, žinoma, ausimis. 

Juk, kaip sakoma, Dievas davė žmogui dvi ausis ir tik vieną burną, galbūt jis norėjo tuo užsiminti, jog reikia klausytis dvigubai tiek, kiek kalbam. Iš pirmo žvilgsnio tai visai paprasta taisyklė, bet jos laikytis gali būti sunkiau, nei atrodo. Geras, vietos po apklotu vertas, klausytojas turi būti optimistas, altruistas ir, žinoma, aiškiaregys.

Optimistas
Vienas man itin brangus žmogus išmokė, jog reikia klausytis žmonių, nusiteikus pozityviai, net jei jie yra liūdni, pikti ar nusivylę. Atsimenu, kai pavogė mano piniginę su nemaža pinigų suma ir svarbiais dokumentais, ji man pasakė:
-  Tai tikrai baisu, bet nesinervink – esi gyva, turi, ką valgyti ir kur gyventi, tave supa mylintys žmonės, kurie visada pasiruošę Tau padėti. Kai apie visa tai pagalvoji, piniginės netekimas – tik ašara jūroje.
Po to karto vis dažniau pajusdavau - juk tikrai nuotaiką gali pakelti netikėtai kito žmogaus pastebėtas mūsų gyvenimų privalumas.

Ar dažnai kalbėdami su žmonėmis apie jų nelaimes jų gailitės ir užjaučiate? Viename filme, pavadinimo neprisimenu, išgirdau sakant: „niekada manęs nesigailėk, nes tada man savęs dar labiau gaila“. Patirtis ne vieną kartą parodė, kad iš tiesų taip yra. Žmonės, kurie klausydami, yra nusiteikę optimistiškai, padeda nukreipti mintis nuo savęs gailesčio į svarbesnius ir gražesnius dalykus bei surasti išeitį, kai jau atrodo, kad visos durys užsidarė. Turbūt natūralu, kad juodžiausiomis gyvenimo akimirkomis užmirštame, kokie drąsūs, laimingi ir nepasiduodantys esame, taigi, kaip gerai, jei šalia būtent tokiomis akimirkomis atsiranda išklausytojas-optimistas.

Altruistas
Ar pastebėjote, kaip sunku, kalbantis su kitu žmogumi, išgrūsti iš galvos asmenines mintis ir nusiteikimus. Juk dažnam yra bent kartą gyvenime buvę taip, kad, vietoj atidaus klausymosi, galvoji, ką reikės atsakyti ar kaip aš jausčiausi panašioje situacijoje ar kokias nesąmones jis (ji) čia kalba. Manau, būtina kito žmogaus klausyti įdėmiai, kiek įmanoma, užsimirštant apie save ir savo nuomonę.
 
Aiškiaregys
Nežinau, kaip tiksliai tai išreikšti žodžiais, bet kalbėdami net su artimiausiais žmonėmis ne visada išpasakojame tikriausius savo jausmus. Visada lieka nutylėjimų, minčių tarp pasakytų žodžių, kuriuos kaip ir norėtume pasakyti, bet nedrįstame ar paprasčiausiai nežinome kaip.

Prisimenu, kartą vienam draugui pasakojau, koks gėris eiti pasivaikščioti lyjant, kai už lango pliaupė lietus. Abu stebėjom stambius langu besiritančius lietaus lašus, tačiau jam mano svajonės apie lietų nepadarė jokio įspūdžio. Taigi, pasiūlyti pasivaikščioti neišdrįsau, o taip norėjosi, kad jis būtų tas klausytojas-aiškiaregys, kuris pasiūlytų skėtį ir parankę bridimui per balas.

Visada  stengiuosi išgirsti, kas lieka nutylėta, nes pati mėgstu pokalbius su tokiais žmonėmis, kurie nuoširdžiai gali pasakyti: "aš žinau, kaip jautiesi, ko trokšti ir apie ką svajoji". Ir jie iš tikrųjų žino, ak, tie mano aiškiaregiai :) Myliu Jus!
 
Šį sykį pasidalinsiu viena jaukiausių mano darbo dienos vakarienės idėjų, kuri laužo mitą, jog jaukus maistas ir ilgos valandos prie viryklės, regis, skirti viens kitam. Tikras džiaugsmas - kai vos po valandos, galiu mėgautis gardžia orkaitėje kepta menke su šilkine bulvių koše ir sodriu svogūnų apkepu, o kur dar traškios kopūstų ir morkų salotos (kurios įrodo, kad sudedamųjų dalių skaičius tikrai neįtakoja salotų šaunumo). Yummy...

Man visada labai smagu rašyti receptus patiekalų, kurie patinka ne tik man, bet ir kitiems juos ragavusiems. Ši vakarienė ne kartą valgyta mūsų namuose. Išsikepkite svogūnų apkepą ir jis savo šilkiniu šildančiu skoniu nustebins ne vieną sušąlusį svečią. Nemeluosiu, šis apkepas labai tinka su kepta žuvimi, jei norite šiek tiek stipresnės vakarienės, pakepkite keptuvėje šoninės, kol dailiai apskrus.

O kokia vakarienė be salotų? Gaivių, traškių ir tikrai šaunių? Mielai valgomų visos šeimynos? Salotų skonis priklauso nuo daržovių kokybės. Pirkite tik šviežias ir gražiai atrodančias - geriausiai turguje ar kaime iš kokios pažįstamos bobutės. Visų nuostabiausia, jei daržoves užsiauginate patys arba parsivežate iš geraširdžių artimųjų, kurie kaip niekas kitas įdeda daug meilės ir dėmesio į jų auginimą. Noriu padėkoti visiems geriesiems mylimiems žmogučiams, kurie mus lepina naminėmis daržovėmis. Ačiū Jums labai!

 

Orkaitėje kepta menkė su tradicine bulvių koše, sočiu svogūnų apkepu ir traškiomis kopūstų bei morkų salotomis

Tradicinei bulvių košei reikės:
1 kg bulvių
50 g sviesto (apie 3-4 valgomųjų šaukštų)
1 puodelio pieno (puodelio talpa - 250 ml) 
1 šaukštelio aliejaus
Druskos ir krapų

Sočiam svogūnų apkepui reikės:
4 didelių svogūnų
40 g sviesto (apie 3 valgomųjų šaukštų)
1 šaukšto aliejaus
6-8 šviežių čiobrelių šakelių
2 skiltelių česnako
1/2 arbatinio šaukštelio muskato miltelių
6 valgomųjų šaukštų grietinėlės
100 g tarkuoto parmezano (galima keisti kitu kietu sūriu)
1 ekologiško vištienos arba daržovių sultinio kubelio

Orkaitėje keptai menkei reikės:
800 g - 1200 g atšildytos menkių filė be odelės ir ašakų, supjaustytų stambiais gabalais
1 raudonos smulkiai supjaustytos aitriosios paprikos
Aliejaus
Žuvies prieskonių
4 susmulkintų bazilikų šakelių
Druskos ir juodųjų pipirų

Traškioms morkų ir kopūstų salotoms reikės:
Pusės vidutinio dydžio baltojo kopūsto išpjauta šerdimi, nuluptais išoriniais lapais (apie 600 - 700 g)
3 nuskustų morkų (apie 300 g)
1/2 nedidelės citrinos sulčių
1 nubraukto valgomojo šaukšto druskos
1 valgomojo šaukšto su kaupu cukraus
5 valgomųjų šaulštų alyvuogių aliejaus

Įkaitinkite orkaitę iki 200 C.

Svogūnų apkepas. Nulupkite svogūnus ir supjaustykite plonais griežinėliais - pjaustant svogūną,  tikrai verta peilį periodiškai pakišti po lediniu vandeniu. Sviestą ir aliejų pakaitinkite puode storu dugnu, sudėkite susmulkintus česnakus, apie 1 minutę juos pakepinkite. Sudėkite svogūnus, susmulkintus čiobrelius, sutrupintą sultinio kubelį, muskato miltelius bei išmaišykite, jog svogūnai pasidengtų sviesto ir aliejaus mišiniu. Troškiname 25 minutes ant mažos- vidutinės ugnies, retkarčiais pamaišant. Patogiausia maišyti medine mentele. Po pamaišymų puodą pridenkite dangčiu, tai padės svogūnus išlaikyti drėgnus.

Bulvių košė.Nuskuskite bulves ir supjaustykite 2 cm kubeliais. Suberkite kubelius į puodą, užpilkite šaltu vandeniu, kad apsemtų, pasūdykite apie 1 valgomuoju šaukštu druskos, įpilkite aliejų.

Orkaitėje kepta menkė. Kepimo skardą išklokite folija. Nušluostykite menkę popieriniu ranšluosčiu ir sudėkite filė į skardą. Ant kiekvienos filė gausiai užtepkite aliejaus ir pagardinkite žuvies prieskoniais, aitriąja paprika, bazilikais, druska bei pipirais. Pašaukite į viršutinę orkaitės lentyną ir kepkite 20-30 minučių, kol žuvis lengvai apskrus. 

Svogūnų apkepas. Sudėkite troškintus svogūnus į nedidelį kepimo indą, supilkite grietinėlę, suberkite pusę sūrio ir gerai išmaišykite. Likusią sūrio dalį užbarstykite ant viršaus. Įkiškite indą į vidurinę orkaitės lentyną ir kepkite 30-35 min., kol gražiai pagels. 

Taigi, viršutinėje orkaitės lentynoje kepa menkė, o vidurinėje - svogūnų apkepas.

Bulvių košė. Po to kai į orkaitę pašausite menkę ir svogūnus, puodą su bulvėmis uždėkite ant ugnies, užvirkite ir iš lėto virkite apie 20 minučių, kol bulvės gerai išvirs.

Salotos. Kopūstą ir morkas supjaustykite aštriu peiliu kuo plonesniais šiaudeliais. Tai galite padaryti ir specialia tarka. Supjaustytą kopūstą sudėkite į dubenį, ten pat suberkite morkų šiaudelius. Citrinos sultis, aliejų, cukrų bei druską sudėkite į dubenį su kopūstu ir morkomis, išmaišykite, paragaukite ir, jei reikia, pagardinkite papildomai druska, cukrumi, aliejumi ar citrinos sultimis. 

Bulvių košė. Kai iki bulvių virimo pabaigos bus likusios 5 min., nedideliame prikaistuvyje išlydykite sviestą. Į išlydytą sviestą supilkite pieną. Pieną užvirinkite, nuolat maišant. Prikaistuvį su užvirusiu pienu nukelkite nuo ugnies ir atidėkite į šalį.
Bulvėms išvirus, nupilkite nuo jų vandenį ir jas nugarinkite (apie 1 min.), intensyviai maišant mediniu šaukštu. Po to nuimkite nuo ugnies ir sugrūskite. 
Į sugrūstas bulves supilkite karštą pieną, įberkite šaukštelį druskos, žiupsnelį susmulkintų krapų ir šluotele viską gerai išmaišykite (apie 30-50 sek.).
Skanaus ir nesušalkit :)