Puslapiai

2011 m. rugpjūčio 31 d., trečiadienis

Lengva moliūgų manija

Ramiai praslinko vasara. Jau kelios savaitės vakarai alsuoja rudens vėsa, sodrią žalumą keičia auksinės rudens spalvos, o netrukus pradės kristi pirmieji sausi lapai. Pasiilgau rudens...
Virtuvė kvepia nunokusiu moliūgu; žvakių, nulipdytų jaukiųjų žmonių rankomis, liepsnos kukliai virpčioja. Pažvelgiu pro langą, iš darbų grįžta mamos, nešdamos bent po vieną gėlės žiedą: štai ir ji - paskutinė vasaros diena. Jaučiu tą neapčiuopiamą žavų jaudulį lyg rytoj vėl reikėtų skubėti į mokyklą, lyg rytoj būtų naujieji metai. O dar tie oro balionai - vieno po kito pakimbantys vos ne ant balkono krašto. Kaip gerai, kad trečiadieniai kartais būna tokie iškrentantys iš skubėjimo, bėgimo ir niekur nespėjimo konteksto.
P.S. Šiandien mikriukyje buvo diskutuojama apie gyvenimo džiaugsmą!
- Kas tau yra gyvenimo džiaugsmas? - guviai paklausė vairuotojas į mikriuką įlipusio vaikino?
- Nežinau, - nuskambėjo truputį pavėluotai, - Gal kašis...
- Štai vaikinui užtenka pintinės, kad būtų laimingas, - nusijuokė vairuotojas. - O jei rimtai, atspėk, kurią vietą užims lietuviai! Atspėsi - pusę metų vežiosiu tave nemokamai!
Vaikinas nusprendė, jog kervirtą. Viena iš keleivių (matyt, nuolatinė) prisiėmė atsakomybę, jog šis sandoris vyktų sąžiningai.
Linkiu jam sėkmės :)

























Tikriausiai nėra labiau rudeninio skanėsto kaip moliūgas. Šiuo metu netgi esu sau nustačiusi lengvą moliūgų maniją. Moliūgų virtinukai. Moliūgų košė. Moliūgų duonelė. Šiltos moliūgų salotos. Ir, žinoma, moliūgų sriuba. Argi įmanoma atsisakyti dubenėlio auksinio jaukumo? Paprasta, nebrangu ir labai skanu.
Mano vaikystės draugės mama, kuri yra puiki virėja, atskleidė man šilkinės moliūgų sriubos receptą, kai įsimylėjau šią sriubą, vos paragavus - nuo pirmo šaukšto. Labai svarbu, jog moliūgas, iš kurio bus verdama sriuba, būtų prinokęs. Kokybišką moliūgą išduoda jo kvapas, pauostykite moliūgą ties jo kotu - kvapas turi būti malonus.
     
 Šilkinė moliūgų sriuba su keptomis krevetėmis

Keturiems išalkusiems valgytojams, kurie mėgsta tirštas sriubas ir alpsta dėl moliūgų

Šilkinei moliūgų sriubai reikės: 
7 puodelių susmulkinto moliūgo
2 vidutinio dydžio nuluptų ir susmulkintų svogūnų
3 nuluptų ir susmulkintų česnako skiltelių
1 didelės morkos
6 šaukštų sviesto
500 ml vištienos sultinio
1 šauktelio susmulkintų čiobrelių
2 šaukštelių saldžiosios paprikos miltelių

Keptoms krevetėms reikės:
32 nuluptų ir paruoštų valgyti krevečių
1 šaukšto aliejaus
1/2 šaukštelio saldžiosios paprikos miltelių
1 nuluptos česnako skiltelės
1 šaukšto susmulkintų petražolių
druskos ir juodųjų pipirų

Patiekimui reikės:
Grietinėlės, petražolių

1. Nupjaustykite moliūgo žievę, perpjaukite jį per pusę, išskobkite sėklas ir susmulkinkite kubeliais (apie 2 cm dydžio).
2. Puode (storu dugnu) ant vidutinio karštumo ugnies ištirpinkite sviestą, kol suputos ir taps riešuto spalvos. Susmulkintus svogūnus, morkas ir česnakus sudėkite į įkaitintą sviestą ir kepkite apie 2-3 min. Tada sudėkite moliūgo kubelius, išmaišykite. Kol moliūgo kubeliai troškinsis svieste, puodą laikykite uždengę. Kepkite ant vidutinės ugnies 15 minučių, kartkartėmis pakratykite puodą.
3. Į puodą (pas moliūgą, česnakus, morkas ir svogūnus) supilkite sultinį ir, kartkartėmis pamaišant,  sriubą virkite apie 15 - 17 min. Aksominės moliūgų sriubos tekstūros paslaptis - visiškas suvirimas.
4. Iki virimo pabaigos likus porai minučių suberkite čiobrelius ir paprikos miltelius, išmaišykite.
5. Sriubą nukelkite nuo ugnies ir sutrinkite elektrine trintuve. Jei reikia, truputį praskieskite virintu vandeniu, pagardinkite druska, keptomis krevetėmis, petražolėmis ir grietinėle.

Keptos krevetės 
Keptuvę užkaiskite ant stiprios ugnies. Susmulkinkite česnako skiltelę ir petražoles. Kai keptuvė įkais, supilkite aliejų. Sudėkite susmulkintą česnako skiltelę, iškart dėkite krevetes. Gerai išmaišykite. Kepkite apie 2-3 minutes, nuolat pamaišant. Tada suberkite paprikų miltelius, druskos, pipirų ir susmulkintas petražoles. Gerai išmaišykite (apie 15 sekundžių) ir nuimkite nuo ugnies.

2011 m. rugpjūčio 22 d., pirmadienis

Nostalgija

Kiekvieną dieną aš stengiuosi nugyventi čia ir dabar, paragauti gabalėlį dangaus ir kuo dažniau juoktis su tais, kuriuos myliu. Bet kartais, rudenėjant, kai vis labiau ilgėja šešėliai, aš susergu giedra nostalgija. Giedra nostalgija yra kažkas, kas sušvelnina praeities spalvas, nukelia į pačias gražiausias vietas, kuriose kažkada buvau, primena pamirštas svajones. Tai tarsi susitaikymas su gyvenimu, patiriant pačių tikriausių jausmų antplūdį. Susirgus nostalgija, man norisi klausytis Claude'o Debussy, skaityti senus dienoraščius, gurkšnoti arbatą ir kepti obuolių pyragus. Daug obuolių pyragų...
Paskutinės rugpjūčio dienos, ko gero, būdavo geriausios kiekvienos mokyklos laikų vasaros dienos. Atsimenu nebaigtus rašyti romanus, ežerą, prie upelio pasiklydusius sekmadienius ir mus, kurie norėjome kuo greičiau užaugti.
Ištisas rūgpjūčio valandas, prieš saulėlydį, su Silva ir Vaida praleisdavau balkone, žiūrėdavau kaip įra dabesys ir kaip grūdžiasi debesų kamuoliai, o naktimis - krito žvaigždės ir girdėjosi švelnus obelų lapų šnarėjimas. Kiek vakarų taip nusileido ant mūsų, ant nubrozdintų kelių, susivėlusių plaukų, kuriuose ir toliau žaizdavo vėjas. O kartais sėdėdavom ant balkono krašto, ant kelių užsimetę apklotus, užsisvajojusios, tarsi pagaliau būtume pasiekę pasaulio kraštą.
Prisimindama tuos laikus, pajuntu nepaaiškinamą ramybę ir dėkingumą, kad jų nepaslepia praeities šešėliai, kad dar gyvi prieš beveik dešimt metų pasitikti saulėtekiai, kad dar neišgaravo ilgesys giedram liūdesiui, kuris gydo.

Jei kadanors pasijusi truputį pavargusi (-ęs), truputį pasiklydusi (-ęs)ir pamesi tikslą įveikti viską, pasiduok nostalgijai. Taip, reikia tikėtis tikrai karštų ašarų, po to jausmo it iš tikrųjų būtum sugrįžusi (-ęs) iš tolimų kraštų su didžiuliu troškimu sulėtinti žingsnį ir gyventi, juntant jausmą panašų į tą, kuris apima nulijus lietui.
Rudenėjančios vasaros proga vaišinu nostalgišku obuolių pyragu, ant kurio galima degti žvakutes, kuris įkvepia diskusijoms apie pilvą kutenančius drugelius, kurį galima vežtis į gamtą ir kuris sužadina norą įkvėpti laimės pilna krūtine.

P.S. Šiandien prie manęs gatvėje priėjo moteris ir paklausė į kurią pusę autobusų stotis. Trumpai papasakojo savo atvykimo į Kauną istoriją. Romantiška moteris - ilgu juodu lietpalčiu ir dar ilgesne šilkine rausva suknele. "Kodėl jis nepalydėjo į stotį?" - paklausiau. "Tikriausiai jam pasirodžiau per vėjavaikiška." Kiek drąsos būti savimi... įkvepia.

P.P.S. Ir truputį tikros romantikos - Apartment Hunting. Jau daug metų svajoju pamatyti šį filmą, bet niekur jo nerandu. Gal netyčia šį rudenį jis atsiras mano gyvenime?

Esu iškepusi daugybę, o paragavusi dar daugiau pyragų, bet mano mylimiausias vis dar yra obuolių pyragas, žinoma, su daug daug obuolių ir žiupsneliu cinamono. Dažniausiai kepu didžiulį, beveik iš pusės kilogramo miltų, pyragą, jog liktų pavaišinti draugams ir palesinti tingiems miesto balandžiams.



Nostalgiškas obuolių pyragas, apibarstytas riešutiniais trupiniais

Obuoliams reikės:
400 g obuolių (nuluptų ir išimtomis sėklomis)
3 šaukštų rudojo cukraus 
1 šaukšto vanilinio cukraus 
1 šaukšto cinamono 
½ apelsino žievelės 

Trupiniams reikės: 
75 g miltų 
½ šaukštelio kepimo miltelių 
100 g migdolų 
50 g cukraus pudros 
½ arbatinio šaukštelio kardamono 
½ nedidelio apelsino žievelės 
70 g sviesto 

Tešlai reikės: 
400 g miltų 
½ šaukštelio druskos 
225 g cukraus 
2 šaukštų vanilinio cukraus 
1 arbatinio šaukštelio kepimo miltelių 
½ arbatinio šaukštelio sodos
2 kiaušinių
1 puodelio pasukų
150 g išlydyto sviesto 

Patiekimui: 
Cukraus pudros
Ledų

Orkaitę įkaitiname iki 180 C.

Obuoliai. Obuolius nulupame, išimame sėklas ir supjaustome apie 2 cm. kubeliais. Apibarstome ruduoju ir vaniliniu cukrumi, cinamonu bei tarkuota apelsino žievele, išmaišome ir atidedame į šalį.

Trupiniai. Sumaišome miltus, kepimo miltelius, susmulkintus migdolus, cukraus pudrą, kardamoną ir tarkuotą apelsino žievelę. Į šį miltų mišinį sudedame kubeliais supjaustytą šaltą sviestą ir pirštų pagalvėlėmis sutriname į trupinius. Paliekame pailsėti šaldytuve, kol užmaišysim tešlą.

Tešla. Viename dubenyje sumaišome visus sausus ingridientus - miltus, druską, cukrų, vanilinį cukrų, kepimo miltelius ir sodą. Kitame dubenyje sumaišome kiaušinius, pasukas ir atvėsusį išlydytą sviestą. Į sausų ingridientų mišinį supilame drėgnų ingridientų mišinį ir išmaišome. Labai svarbu nepermaišyti tešlos, todėl geriausiai maišymui naudoti medinį šaukštą ir maišyti tik tol, kol neliks sausų miltų (apie 1/2 minutės). Neišsigąskit, net jei tešla liks truputį gumuliuota. Į tešlą įmaišome obuolius (tai užtrunka apie 20 sekundžių). 

Kepimas. Kepimo skardą ištepame sviestu, negailint –  ir dugną, ir šonus. Į paruoštą skardą sukrečiame tešlą, ant viršaus užbarstome trupinius ir kepame apie 1 val. 20 minučių. Ar pyragas iškepęs patikrinama, įsmeigiant medinį pagaliuką: jei pagaliukas aplipęs tešla, dar pakepkite; jei pagaliukas sausas - pyragas iškepęs. Jei pyrago viršus gražiai parudo, nepraėjus kepimo laikui, jį užklokite folija. Aš užkloju po 40 kepimo minučių.

Patiekimas. Padėkite pyragą ant grotelių ir leiskite jam truputį atvėsti. Apibarstykite cukraus pudra. Labai skanu su ledais ir nesaldinta arbata. Skanaus!

2011 m. rugpjūčio 16 d., antradienis

Būti laimingu žmogumi

Nuo vaikystės mane kankina klausimai: koks yra mano gyvenimo tikslas? Ar protingai išnaudoju man šioje žemėje skirtą laiką? Kokius pėdsakus paliksiu po savęs? Į šių klausimų sprendimą įtraukiau ne vieną žmogų...

Ar tai yra mano, o ne kitų tikslai?
Pastaruoju metu dažnai girdime pasisakymus apie tai, jog labai svarbu gyventi savo, o ne kitų primestą gyvenimą. Manau kiekvienas sutiks, jog niekas kitas taip gerai nepasakys, kas laimė yra būtent Tau, bet daugelis gyvena, svajoja, elgiasi pagal kitų žmonių sukurtą scenarijų, net to nejausdami. Ar pastebite tai?
Daugybė vertybių yra sukurta aplinkos, o ne mūsų pačių. Ar laimė - tai grožis, naujas namas, pinigai, statusas, santuoka, daugybė draugų, karjera?

Būti laimingu žmogumi 
Pasikalbėkim apie gyvenimo tikslą kaip apie paprasčiausią norą būti laimingu. Labai tikėtina, jog į klausimą, ko jūs apskritai norėtumėte, atsakysite, kad gyvenimas būtų truputį mažiau "užknisantis" su daugiau laimės pojūčių. Neseniai man viena draugė, kai jai pasakojau, jog nespėju gyventi, primenė tai, kas yra lyg ir savaime aišku: reikia neišsukinėjant išgyventi kiekvieną akimirką, neatidedant rytdienai, kai bus daugiau pinigų, didesni namai, nauja mašina ir t.t.
Nejaugi taip sunku patikėti, jog ramybę galima atrasti ir be pinigų, grožio, karjeros ir kitų visuomenėje paplitusių laimės sinonimų? O gal, jei iš tiesų norite sėkmės, pradėkite daryti tai, kas jums leidžia būti savimi ir nugyventi laimingiausią įmanomą savo gyvenimą. Jei aplinkui visi pradėjo kažką daryti, neskubėkite to daryti ir jūs. Laimės būdų - daug, jūs turite atrasti savąjį. 

Vienas iš dalykų, kas man suteikia didžiulį šūsnį gerų emocijų, vakarienės ruošimas savo mylimukams.

Kai vyrui pristačiau, ką valgysime vakarienei, jis nusišypsojo, jog tai skamba tikrai romantiškai - svieste keptos voveraitės, pagardintos šviežiais čiobreliais, su karštomis bulvytėmis ir balto vyno-grietinėlės padažu. Aš labai mėgstu savo sultyse keptas voveraites - apie šį gėrį pradedu svajoti dar birželio pradžioje. Todėl niekada nepraleidžiu galimybės pagrybauti, kai tik liepą grįžtu į kaimą. Viena mano pažįstama, didžiulis ačiū jai, pasidalino savo mamos receptu, kai grybai ir padažas ruošiami atskirai. Mmm... skanumėlis!
 
Šviežių voveraičių už gana prieinamą kainą galima "prigrybauti" jau ir turguose, žinoma, daug smagiau jas rinkti mišriuose pušų, beržų ir jaunų eglučių miškuose. Man skaniausia - keptos stambiai susmulkintos ir neapvirtos voveraitės. Be to, taip paruoštos jos išsaugo daugiau vertingųjų medžiagų ir būna aromatingesnės. 

Svieste keptos voveraitės, pagardintos šviežiais čiobreliais, su karštomis bulvytėmis ir balto vyno-grietinėlės padažu

Keturiems valgytojams
Ruošimo laikas - apie 1 valanda

Virtoms bulvytėms reikės:
8-10 vidutinio dydžio bulvių
Žiupsnelio druskos

Svieste keptoms voveraitėms reikės:
800 g voveraičių 
200 g sviesto
Žiupsnelio druskos
3 česnako skiltelių
1 šaukšto smulkiai supjaustytų šviežių čiobrelių
Juodųjų pipirų

Padažui reikės:
50 g sviesto
1 didelio svogūno
50 g sauso baltojo vyno
300 g grietinėlės
Žiupsnelio druskos ir tarkuoto muskato riešuto


Virtos bulvytės
Nuvalytos bulvės nuplaunamos, perpjaunamos į keturias dalis ir dedamos į verdantį pasūdytą vandenį. Išvirusios (peilio galu patikrinkite, ar gerai išvirė) nusunkiamos ir atidengus puodą garinamos silpnai kaitinant 2-3 min.

Svieste keptos voveraitės
Susmulkintos voveraitės dedamos į keptuvę su įkaitintu sviestu, truputį pasūdomos ir troškinamos savo sultyse apie 10 min. Po to sudedamas smulkiai supjaustytas česnakas, čiobreliai, įberiama juodųjų pipirų ir kepama dar 5-10 min., nuolat maišant. Grybų nereikia persūdyti, nes druska nustelbia jų skonį.

Padažas
Svogūnas supjaustomas kvadratėliais. Prikaistuvyje ištirpinamas sviestas, dedami svogūnai ir kepami, kol suminkštėja. Supilamas vynas - ima garuoti ir burbuliuoti. Verdama apie 2 minutes, kol šiek tiek sumažėja skysčio, tada supilama grietinėlė ir sultinys. Užverdama ir iš lėto leidžiama burbuliuoti apie 8 min. Įberiama žiupsnis druskos ir įtarkuojama muskato riešuto.Plakikliu sutrinkite padažą į vienalytę masę.

Patiekimas 
Bulves sudėkite į lėkštes ir ant jų arba prie jų užkrėskite voveraičių. Apšlakstykite padažu ir, jei norite, apibarstykite kuo nors gaiviu, pavyzdžiui, petražolėmis. 

2011 m. rugpjūčio 5 d., penktadienis

Trijų grūdų dribsnių saisainiai su kokosų drožlėmis ir karamelės gabalėliais

Kambaryje sklando širdį virpinantis Peggy Lee balsas. Kepant, ypač vasaromis arba artėjant Kalėdoms, mėgstu klausytis retro jazz'o. Jis ir naminiai sausainiai - neatsiejami.
Kremtu jau trečią dar šiltą sausainį ir noriu mažiausiai dar trijų...Kokia yra avižinių dribsnių sausainių paslaptis, jog jie tokie puikūs ir daugelio mėgstami? Ar tai dėl to, kad avižiniai dribsniai praturtina sausainių maistinę vertę? O gal tai dėl to, kad avižos sausainiams suteikia traškančią tekstūrą? O gal populiarumo esmė yra tai, jog saisainiams avižiniai dribsniai dovanoja tikrai naminį aromatą? O gal čia kalti lyg sniegas girgždantys sausainių krašteliai ir minkšti, netgi truputį drėgni, viduriukai? Negalima pamiršti ir mažųjų gėrybių – džiovintų vaisių, šokolado gabalėlių, kokoso drožlių ir t.t., kurie dažnai sutinkami šiuose sausainiuose!
O kur dar iš orkaitės sklindanti jauki šiluma, pasiekianti net labiausiai nuliūdusius...

Rausva rugpjūčio vakaro šviesa srūva pro virtuvės langą, tarsi susiliejanti su iš orkaitės sklindančia šiluma ir žvakių liepsnomis. Pažįstamai girgžda seni foteliukai, kai pašoku iš orkaitės ištraukti jau trečią skardą, kupiną sausainiukų. Stalas jaukiai padengtas: ant apnertos staltiesės išdėlioti mylimi puodeliai, į kai kuriuos pamerkta lauko gėlių... Mylimas mano žmogus iš laiko atneša saują erškėtrožių vaisių, nuplauna juos, perpjauna, išvalo sėklas, susmulkina skiltelėmis, sumaišo su medumi ir išdalina tarp puodelių. Tuoj juose garuos arbata! Man patinka laukti, kol užvirs vanduo ir arbatinukas ims šnypšti lyg geizeris.
  

Trijų grūdų dribsnių saisainiai su kokosų drožlėmis ir karamelės gabalėliais

Pačių iškepti sausainiai, mano manymu, nesulyginami su saldumynais iš parduotuvės, kadangi ne tik jų valgymas, bet ir gaminimas suteikia daug džiaugsmo. Jau seniai pamiršau iš kur gavau šį vieną iš puikiausių sausainių receptą, bet kuriuo atveju dėkoju recepto dovanotojui-geradariui. Priedus ir jų kiekį galima pasirinkti savo nuožiūra, pavyzdžiui, mano vyras labiausiai mėgsta su smulkintais riešutais. Be to, šie sausainiai tikras gėris iškylose ar nešantis į svečius, kadangi puikiai transportuojami ir ilgai išlieka skanūs.

3 skardoms sausainių reikės:
225 g kambario temperatūros sviesto
225 g miltų
300 g trijų grūdų dribsnių
140 g rudojo cukraus
100 g paprasto cukraus
100 g kokosų drožlių
100 g karamelinių saldainių
2 kiaušinių
1 šaukšto vanilinio cukraus
1 šaukšto cinamono
1/2 arbatinio šaukštelio druskos
1 arbatinio šaukštelio kepimo miltelių

1. Kambario temperatūros minkštą sviestą reikia gerai išsukti su ruduoju, paprastu ir vaniliniu cukrumi. Tai galima atlikti mediniu šaukštu arba mikseriu. Užmiršus sviestą prieš valandą ištraukti iš šaldytuvo, jį galima suminkštinti ir mikrobangų krosnelėje. Tai užtrunka apie 20-30 sekundžių.
2. Gerai išplakami kiaušiniai ir po truputį įmaišomi į purų sviesto ir cukraus mišinį. 
3. Miltai sumaišomi su druska, kokosų drožlėmis, cinamonu ir kepimo milteliais. Tada miltų mišinys dalimis įmaišomas į sviesto masę. Galiausiai įmaišoma trijų grūdų dribsniai ir susmulkinti karameliniai saldainiai. Labai svarbu nepermaišyti tešlos, todėl geriausiai maišymui naudoti medinį šaukštą ir maišyti tik tol, kol neliks sausų ingredientų.
4. Įkaitinkite orkaitę iki 180 C. Kepimo skardą ištieskite kepimo popieriumi. Ant jos valgomuoju šaukštu formuokite sausainius, tarp kiekvieno sausainio palikdami nedideliu tarpus. Skardą įkiškite į įkaitintos orkaitės vidurį ir kepkite apie 15 min., kol gražiai parus. Šiek tiek atvėsinkite, tada sudėkite ant grotelių, kad visiškai atauštų. Gaunasi apie 3 skardos sausainių :)

2011 m. rugpjūčio 1 d., pirmadienis

Basomis

Penktadienio popietę dulkėtu grindiniu artėjant prie autobusų stoties apima jausmas, jog ten dalina saldainius. Minios žmonių. Tarp jų ir aš - aukštakulniais kulkšiu iš autobuso link gatvės, rankose klasikinio dizaino kompiuterio krepšys. Staiga visas pasaulis sumažėja iki dviejų už rankų susikibusių žmonių: mane aplenkia du basi miesto romantikai, dėvintys gerokai padėvėtus margus drabužius ir apsiginklavę ištikimomis kelioninėmis kuprinėmis. Jiems visai nebuvo svarbu, ką pamanys ar pasakys kiti. Jų klajonė. Jų laisvė. Jų patogumas. Nuo aukštakulnių pavargusios kojos ir įkvepiantis pavyzdys strykčiojantis priekyje įkvepia svajoti apie basų pėdų palaimą, bet taip ir neišdrįstu nusiauti batelių.

Eilinis pirmadienio vakaras. Sėdžiu savo nedideliame balkone, stebiu kregždes. Geriu arbatą ir klausausi po truputį rimstančio miesto garsų. Apačioja kažkas kalbasi ir dūksta. Kaip suprantu, ateinančią valandą dar nesulauksiu visiškos tylos. Paslapčia žvilgteliu į krykštaujančias paaugles, žaidžia "Klases". Tikrai gražus brėžinys spalvota kreida: nemaži kvadratai, o jų pabaigoje didelis ir mažas ratai - dangus ir pragaras. Nuklystu anapus laiko, kai buvau maža, ir mamai sunkiai sekdavosi priversti mane dėvėti batus, kai negąsdino murzinos pėdos, o tikra laimė susidėdavo iš akmenuko, kreidučių ir akmenuko pataikiusio į Dangų.

Skambina Elena:
- Kaip manai, ar dar nors kažkiek esi vaikas? - klausiu.
- Tai labai platus klasimas.
- Ar išdrįstum eiti basa per miestą?
- Net vaikystėje nemėgau vaikščioti basa. Man patiko ir patinka batai. Tai tu manai, kad nustojame vaikščioti basomis ne todėl, kad pasenstame, o pasenstame todėl, kad nustojame vaikščioti basomis.
- Būtent!
- Manau, kad svarbiausia, jog nudegusi veidą kaimišku įdegiu, vis dar sugebi šypsotis, o ne bėgi į parduotuvę pirkti savaiminio įdegio kremo.
- Daugiau jokių skarelių, plaukiant baidarėmis!
-Jei nori, galim eiti pasivaikščioti basomis?
- Ir ką aš be Tavęs daryčiau?
-Vaikščiotum su bateliais kaip ir visi suaugusieji. 


Aišku, pasivaikščioti neisim, lauke jau visiškai sutemo ir lyja žvaigždėmis. Ar žinote, kad jei spėjate sugalvoti norą, kol krenta žvaigždė, šis išsipildo? Ypač jei noras skleidžia tokia pat gerą energiją kaip Keistuolių Teatro dainos... Su viena iš jų ir palieku, basomis keliaudama į virtuvę, nes žinau, jog šaldytuve dar slepiasi kąsnelis gaivinančių graikiškų salotų. Taip, taip, tai ne pati geriausia idėja, artėjant vidurnakčiui, bet, ką jau padarysi, kažkiek dar tikrai esu vaikas. Labai laimingas vaikas.  

Gaivinančios graikiškos salotos

Tai labai paprastos ir labai skanios vasariškos salotos. Vyšniniai pomidorai puikiai dera su fetos sūriu ir alyvuogėmis. Recepte nurodyti juodieji pipirai visada turėtų būti šviežiai malti, nes taip kur kas gardžiau.

4 vidutinio dydžio porcijoms reikės:

25 vyšninių pomidorų
3 vidutinio dydžio agurkų
20 juodųjų alyvuogių
1/2 raudonojo svogūno
200 g fetos sūrio
4 šaukštų alyvuogių aliejaus
1/2 nedidelės citrinos sulčių
1 arbatinio šaukštelio vorčesteršyro padažo
1/3 arbatinio šaukštelio cukraus
1/3 arbatinio šaukštelio druskos
1/2 arbatinio šaukštelio džiovinto raudonėlio
Juodųjų pipirų 

1 žingsnis: Vyšninius pomidorus nuplaukite, perpjaukite perpus ir sudėkite į serviravimo dubenį.

2 žingsnis: Agurkus nuplaukite, perpjaukite išilgai perpus ir abi puseles supjaustykite 1 cm storio griežinėliais. Sudėkite į serviravimo dubenį.

3 žingsnis: Alyvuoges supjaustykite puselėmis. Sudėkite į serviravimo dubenį.

4 žingsnis: Svogūną nulupkite ir plonai supjaustykite. Sudėkite į serviravimo dubenį.

5 žingsnis: Nulupkite nuo sūrio skystį ir supjaustykite nedideliais gabalėliais. Sudėkite į serviravimo dubenį.

6 žingsnis: Padažui išspauskite citrinos sultis ir supilkite į užsukamą indą. Dar įpilkite aliejaus, vorčesteršyro padažo, įdėkite cukraus, druskos, džiovinto raudonėlio bei juodųjų pipirų. Užsukite dangtelį ir suplakite. Paragaukite, ar netrūksta druskos, pipirų ar aliejaus. Užpilkite padažą ant daržovių, gerai sumaišykite ir patiekite.